Де в Луцьку найшвидше можна дізнатися, чи є у вас COVID-19 - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.82 € 31.89
Де в Луцьку найшвидше можна дізнатися, чи є у вас COVID-19

Лікарня купила надсучасний апарат.

Фото – ілюстративне.

Де в Луцьку найшвидше можна дізнатися, чи є у вас COVID-19

Таких апаратів в Україні лише два

У КП «Волинська обласна інфекційна лікарня» є апарат, який видає результат тесту на коронавірус за дві з половиною години.

Про це йшлося в ефірі Громадського інтерактивного телебачення.

Завідувачка лабораторією КП «Волинська обласна інфекційна лікарня» Ганна Ющук розповіла, що таких апаратів в Україні лише два, один з них – у Луцьку. Особливість приладу в тому, що менш ніж за три години одночасно 12 людей можуть отримати результати тесту на коронавірус.

 Особливість приладу в тому, що менш ніж за три години одночасно 12 людей можуть отримати результати тесту на коронавірус.

«Ті зразки, які взяті на приймальному відділенні чи у відділені стаціонару, доставляються в ПЛР-лабораторію. ПЛР-лабораторією ці зразки готуються і ставляться на платформу в цей апарат. Апарат все робить сам. Кожен зразок має перевірку і позитивного, і негативного контролю. Протоколи кожного обстеження – 2 години 30 хвилин», – розповіла Ганна Ющук.

За словами завідувачки лабораторією, цей апарат допомагає медикам швидко дізнатися, який діагноз у хворого, аби правильно визначити спосіб лікування.

«Коли привозять хворих з температурою, лікар не може відразу з’ясувати, чи це коронавірус, чи вірусна інфекція, чи ВІЛ, чи лейкоз. Для того, щоб отримати ПЛР-тест, потрібно було чекати 2-3 доби, тепер всього лише дві з половиною години», – пояснила Ганна Ющук.

За її словами, зробити аналіз на цьому апараті коштуватиме в межах 1500 гривень.

«Частково будуть впроваджуватися платні послуги для хворих з інфекційною патологією, які незрозумілі, коли клінічно ставлять коронавірус, а лабораторно він не підтверджується. Цей апарат дуже чутливий і при встановленні діагнозу дуже допомагає», – сказала Ганна Ющук.

Джерело: Громадське Інтерактивне Телебачення