Ляшко: Волинь не належить до областей з найгіршою ситуацією щодо коронавірусу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.93 € 32.62
Ляшко: Волинь не належить до областей з найгіршою ситуацією щодо коронавірусу

Найгірша ситуація у Чернігівській та Полтавській областях.

Фото ТСН.

Ляшко: Волинь не належить до областей з найгіршою ситуацією щодо коронавірусу

Головний санлікар Віктор Ляшко назвав регіони, які наразі найбільше потребують збільшення охоплення тестуванням задля посилення контролю над поширенням захворюваності на COVID-19

В Україні найбільш критична ситуація із захворюваністю і смертністю від коронавірусної хвороби COVID-19 спостерігається у Чернігівській та Полтавській областях. Там показники є одними з найбільших серед регіонів країни та у порівнянні з аналогічними показниками великих європейських країн.

Про це у четвер, 17 грудня, повідомив головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, Чернігівська та Полтавські області наразі найбільше потребують збільшення охоплення тестуванням задля посилення контролю над поширенням захворюваності на COVID-19.

Вінницька область демонструє найкращу ситуацію з контролю над поширенням захворюваності на COVID-19 серед регіонів України за комплексом ключових показників — захворюваність, смертність, охоплення тестуванням і відсоток позитивних результатів серед протестованих.

«Саме для збільшення потужностей Чернігівська та Полтавська області вже отримали субвенції на модернізацію клініко-діагностичних лабораторій у лікарнях в розмірі 19,5 та 9,2 млн грн відповідно», — повідомив Ляшко.

Заступник міністра додав, що також збільшення обсягів тестування потребують:

Хмельницька;

Житомирська;

Дніпропетровська;

Львівська;

Харківська;

Закарпатська області.

Водночас, Вінницька область демонструє найкращу ситуацію з контролю над поширенням захворюваності на COVID-19 серед регіонів України за комплексом ключових показників — захворюваність, смертність, охоплення тестуванням і відсоток позитивних результатів серед протестованих. Поточні рівні захворюваності та смертності на Вінниччині — кращі за аналогічні показники великих європейських країн.

Віктор Ляшко нагадав, що Міністерством охорони здоров’я України розширено перелік осіб, що підлягають обов’язковому тестуванню на COVID-19 та додано можливість визначення підтвердженого випадку за результатом швидкого тесту на антиген.  «Виконання зазначених рішень дозволять вже у найближчий час збільшити обсяги тестування та посилити контроль над поширенням захворюваності на COVID-19», — заявив головний санітарний лікар.

Джерело: ТСН.