Лікарка розповіла, чи відновлюються легені після COVID-19 - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.91 € 31.95
Лікарка розповіла, чи відновлюються легені після COVID-19

Пацієнти, які мали важку форму COVID-19, можуть довше потребувати кисню.

Фото Pixabay.

Лікарка розповіла, чи відновлюються легені після COVID-19

Для реабілітації лікарка порекомендувала прогулянки на свіжому повітрі, збалансоване харчування, дихальні вправи: видих через прикриті губи

У пацієнтів, які перехворіли на легку або середню форму коронавірусу, період відновлення легень становить до 2-3 місяців.

Як розповіла ТСН лікарка-фізіопульмонологиня Київської міської клінічної лікарні №5 Анна Анікєєва, якщо легка форма, то легені відновлюються повністю, а якщо важка пневмонія, то можуть залишатися рубцеві фіброзні зміни, на кшталт шрамів на шкірі.

Чи має це якісь наслідки? Найімовірніше, відтерміновані. Тобто шрами зменшують поверхню легень, котра проводить кисень. З віком може з'являтися задишка. Але це тільки в разі, якщо людина перехворіла важко.

«Чи має це якісь наслідки? Найімовірніше, відтерміновані. Тобто шрами зменшують поверхню легень, котра проводить кисень. З віком може з'являтися задишка. Але це тільки в разі, якщо людина перехворіла важко», – зазначила вона.

Читайте також: «Як можна лікувати по телефону, ні разу не слухавши легені», - волинська лікарка про хворих.

Відновлення легень відбувається протягом трьох місяців

За словами Анікєєвої, пацієнти, які мали важку форму COVID-19, можуть довше потребувати кисню і навіть амбулаторне лікування продовжувати вдома з кисневим концентратором.

«Час перебування на конценраторах різне: від декількох днів до тижнів», – зазначила вона.

«Але найголовнішою і фізіологічно близькою є ходьба. Спокійні прогулянки лісом», – додала Анікєєва.

Що стосується харчування, то фізіопульмонологиня радить вживати різноманітну їжу, збагачену вітамінами і рослинними жирами, наприклад, рибу.