В Україні розробили ПЛР-тест, який одночасно виявляє коронавірус і грип - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.86 € 31.70
 В Україні розробили ПЛР-тест, який одночасно виявляє коронавірус і грип

Три в одному.

Фото з фейсбуку.

В Україні розробили ПЛР-тест, який одночасно виявляє коронавірус і грип

Тривалість проведення такого тесту – близько 6 годин

Науковці Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБіГ) розробили комбінований ПЛР-тест, який дозволяє в одному аналізі визначити наявність в організмі людини відразу трьох вірусів - SARS-CoV-2 (коронавірусу) та штамів А і В вірусу грипу.

Про це повідомили на сторінці Інституту молекулярної біології та генетики у фейсбуці.

З огляду на схожість симптоматики грипу та коронавірусної хвороби, такий ПЛР-тест особливо актуальний зараз, коли в Україні очікують на сезонну епідемію грипу.

Нові ПЛР-тести перевірено на зразках від хворих, які булі передані нам Центром громадського здоров’я. 

«Нові ПЛР-тести перевірено на зразках від хворих, які булі передані нам Центром громадського здоров’я в м. Києві. Сподіваємося на зацікавленість МОЗ комбінованим ПЛР-тестом. Тим часом вчені нашого Інституту завершують розробку тесту, який дозволить в процесі одного аналізу визначити наявність в організмі людини відразу п’яти вірусів, зокрема, дуже підступних щодо дітей - риновірусу та кору»,- говорить директор ІМБіГ академік Михайло Тукало.

Нагадаємо, у січні 2020 р. Інститут молекулярної біології та генетики першим в Україні розробив та сертифікував тест-системи для діагностики коронавірусу. Цю роботу було здійснено на замовлення РНБО України. Першого в Україні хворого на ковід у Чернівцях – виявили на початку березня 2020 р. завдяки тестам ІМБіГ. Відтак ІМБіГ передав 600 тест-реакцій в Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ та Центр громадського здоров'я МОЗ у Києві. 

Читати такожКоронавірусна інфекція відтермінувала початок захворюваності на грип в Україні, яка зазвичай починається восени. І питання в тому, чи буде епідемія грипу взагалі.

Джерело: Інститут молекулярної біології та генетики