Україна може одержати вакцину Astra Zeneka, ефективність якої лише 70% - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.19 € 32.29
Україна може одержати вакцину Astra Zeneka, ефективність якої лише 70%

Ось так...

Фото rafapress/Depositphotos

Україна може одержати вакцину Astra Zeneka, ефективність якої лише 70%

Ефективніші дістануться багатшим та успішнішим країнам...

Україна найімовірніше отримає вакцини виробництва компанії Astra Zeneka. 

Такий прогноз, з урахуванням виробничих потужностей цього виробника та українських реалії, озвучив в.о. генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ Ігор Кузін в коментарі «Українській правді. Життя» для статті «Генетична» вакцина проти COVID-19: безпечність, побічні ефекти та чому Україна може її не отримати».  

Він нагадавав, що наразі результати щодо клінічної ефективності є у вакцин Pfizer, Moderna та Astra Zeneka. 

Ці три вакцини показують таку ефективність: Pfizer/BioNTech – 95%, Moderna – 94% та Astra Zeneka – 70%. 

Ці три вакцини показують таку ефективність: Pfizer/BioNTech – 95%, Moderna – 94% та Astra Zeneka – 70%. 

При цьому перші дві потребують ультра-холодного зберігання, із температурним режимом -60/-80°C, а третю можна зберігати при температурі +2...+8°C. 

Враховуючи, що ще у 2018 році повідомлялося, що більшість холодильників для зберігання вакцин в Україні були зношені та непридатні. Це несе реальні ризики для зберігання вакцин в належному стані. 

«Водночас зараз є дуже багато вакцин, які знаходяться на останній фазі клінічних досліджень. Яку вакцину ми отримаємо залежатиме від того, в які часові рамки буде відбуватися виробництво цієї вакцини.

За тою інформацією, яка в нас є, Pfizer збирається виробити 50 млн доз вакцин до кінця 2020 року, Moderna – 20 млн доз, а Astra Zeneka – 100 млн доз.

Коли ми висилали запит на COVAX, ми враховували умови зберігання, які можемо собі дозволити, тож, враховуючи виробничі потужності, є сподівання, що ми отримаємо вакцину від Astra Zeneka.

Але точну відповідь на те, вакцина якого виробника потрапить в Україну за програмою COVAX, ми зможемо отримати лише в січні 2021 року», – заявив він.

Нагадаємо, що у вівторок Міністерство охорони здоровя затвердило національний план вакцинації від COVID-19, згідно якого протягом 2021-2022 років планує вакцинувати 20 млн українців.