Курси НБУ $ 43.46 € 50.91

ЯК ЖЕ ЗАБУДОВУВАТИ СТАРЕ МІСТО?

Застерегти від несправедливих і поспішних рішень при спорудженні нових будинків на території історико-культурного заповідника Старе місто — такою була мета, за словами її організаторів, прес-конференції, яка відбулася у Луцькому прес-клубі...

Володимир ЛИС

Застерегти від несправедливих і поспішних рішень при спорудженні нових будинків на території історико-культурного заповідника Старе місто — такою була мета, за словами її організаторів, прес-конференції, яка відбулася у Луцькому прес-клубі.

Голова обласної організації громадянської партії «Пора» Антон Сосновський і голова виконкому цієї ж організації Ігор Алексєєв виклали своє бачення цієї проблеми. Вони заявили, що підтримують дії міського голови Богдана Шиби щодо припинення самовільного будівництва у місті та наведення щодо спорудження житла та інших будівель порядку. Несприйняття ж викликали передбачувані, за їхніми словами, рішення спеціальної, так званої «земельної» сесії Луцької міської ради. Зокрема, йшлося про проекти рішення щодо погодження громадянці Марії Павлюк місця розташування житлового комплексу на земельній ділянці загальною площею 0,13 га на вулиці Драгоманова,15 та громадянці Марії Поцілуй на місце розташування житлово-офісного комплексу на земельній ділянці загальною площею 0,08 га на вулиці Кафедральній,13.
Як поінформували журналістів Антон Сосновський та Ігор Алексєєв, ці будинки начебто не дуже будуть вписуватися в архітектуру Старого міста. Організатори прес-конференції продемонстрували звернення до депутатів міськради 80 мешканців довколишніх будинків з проханням не давати дозвіл на це будівництво. Лідери волинської «Пори» і ті, хто підписався під зверненням, пропонують на місці одного з будинків спорудити нормальний дитячий майданчик. Сосновський і Алексєєв заявили, що вони будуть звертатися і до депутатів міськради і просять підтримки у громадськості.
У свою чергу прес-служба міської ради та ті, хто безпосередньо причетний до проектування названих будинків, наступного дня дали свою прес-конференцію. На ній виклали свою позицію директор інституту «Діпроміст» заслужений архітектор України Андрош Бідзіля, директор підприємства «Проектсервіс» Андрій Жига (до речі, житлово-офісний комплекс на Кафедральній, 13 має споруджуватись за рахунок земельної ділянки приватного науково-виробничого підприємства «Проект-сервіс») і директор історико-культурного заповідника «Старе місто» Тарас Рабан.
Як стало зрозуміло із їхніх слів, звинувачення їхніх опонентів Сосновського і Алексєєва безпідставні. Присутнім на прес-конференції було продемонстровано макети обох будинків, один з яких, до речі, щільно прилягає до споруди колишньої синагоги. Ці будинки, якщо судити за макетами, справді своїм виглядом і архітектурою відповідають тому, що ми звикли бачити у Старому місті. До того ж Андрош Бідзіля запевнив, що житловим буде лише один з поверхів у цих будинках, а решту місця займатимуть офісні приміщення. Всі троє учасників прес-конференції переконані в тому, що Старе місто повинно забудовуватися, що нічого доброго в тому, якщо збережуться наявні ветхі будиночки і смітники, не буде. На спорудження обох будинків наявні всі необхідні документи і дозволи.
Мабуть, найаргументованіше виклав свою позицію Тарас Рабан. Він переконаний, що Старе місто повинно жити, наповнюючись людською діяльністю вдень і людьми увечері, як це і є в інших подібних старих частинах європейських міст. Що ж до архітектури, то, на його думку, якраз зараз дотримується те, що було властиве і для колишнього Старого Луцька — наявність різних стилів, які засвідчують, що тут присутні різні епохи, за яких творилося і розвивалося Старе місто. Пан Рабан підтримав і думки про те, що бари та інші заклади на території історико-культурного заповідника повинні мати історичні, волинські назви (як приклад було названо «Корону Вітовта» і «Стару пристань»). Зрештою, було заявлено, що вирішальне слово за депутатами Луцької міськради.
Депутати міськради після дискусії на сесії і профільній комісії поки що відклали розгляд цього питання. По гарячих слідах опоненти скликали ще одну прес-конференцію, на якій до позиції «Пори» підключилися керівники обласної і Луцької організації ПРП Олександр Мартинюк і Дмитро Москвич, представник громадської ради Луцька Ігор Левчук. Тепер вони говорили більше про необхідність проведення археологічних розкопок на місці передбачуваної забудови, підкріплюючи свої аргументи посиланням на луцьких і львівських археологів. У журналістів навіть склалося враження, що метою учасників прес-конференції було будь-що уберегти від забудівлі саме ці ділянки, на що політики заперечували, твердячи, що головна мета: дотримання закону при забудові нашої спільної території – Старого міста.
Telegram Channel