СЕНСАЦІЯ: унікальний архів Адріана Прахова передано до Волинського краєзнавчого музею!
Прізвище Прахов відоме в історії української і російської культури ХІХ — першої половини ХХ століття: мистецтвознавець, археолог, художній критик. Його дружина Анна Крюгер-Прахова — відомий український живописець. Їх син Микола Прахов — професор мистецтвознавства, реставратор...
Прізвище Прахов відоме в історії української і російської культури ХІХ — першої половини ХХ століття: мистецтвознавець, археолог, художній критик. Його дружина Анна Крюгер-Прахова — відомий український живописець. Їх син Микола Прахов — професор мистецтвознавства, реставратор.
Саме він у 1930-их роках провів так звану “малу реставрацію” ікони Холмської Богородиці ХІ століття, яка нині зберігається у Музеї волинської ікони в Луцьку. Адріан Прахов був одним з ініціаторів створення на Волині церковно-археологічного музею, відкритого у 1887 році православним братством у Володимирі-Волинському. Дослідник багато зробив для вивчення, збереження і реставрації пам’яток культової архітектури і старожитностей Волині. Він був автором проекту реставрації Свято-Успенського собору-пам’ятки давньоруського зодчества ХІІ століття у Володимирі-Волинському. Правнук Адріана Прахова, інженер за фахом, Володимир Мазюк з Києва передав до Волинського краєзнавчого музею архів свого прадіда. Тут малюнки, ескізи, креслення, картон Адріана Прахова. Він знаний як дослідник історії мистецтва стародавніх Єгипту і Греції, Київської Русі та давньої церковної архітектури Волині. У планах музею створення великої виставки з презентацією архіву Адріана Прахова, повідомила заступник директора музею з наукової роботи Євгенія Ковальчук.