Курси НБУ $ 36.57 € 37.51
На Волині з нового року діють нові правила виклику «швидкої»

До уваги пацієнтів!

Фото Суспільного.

На Волині з нового року діють нові правила виклику «швидкої»

Виклики тепер поділяються на критичні, екстрені, неекстрені, непрофільні.

Із початку року діють зміни у наданні екстреної медичної допомоги.

Що змінилось – розповів Суспільному завідувач центральної оперативної диспетчерської Волинського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Станіслав Лінік, виклики поділятимуться на чотири категорії залежно від стану пацієнта.

Щодня до Центральної оперативної диспетчерської, що в місті Луцьку, надходить до пів тисячі і більше викликів. Виклики приймають 9 диспетчерів, які їх аналізують, кваліфікують за категоріями та передають відповідним бригадам. Від початку року, розповідає, працюють за таким принципом: критичні виклики, екстрені, неекстрені, непрофільні.

На показники в роботі нововведення не впливатимуть, чи це буде екстрений виклик чи критичний, бригади швидкої виїжджатимуть –якнайшвидше, – каже Станіслав Лінік.

На показники в роботі нововведення не впливатимуть, чи це буде екстрений виклик чи критичний, бригади швидкої виїжджатимуть –якнайшвидше

Норматив прибуття медичних бригад до пацієнтів із критичним станом має бути за 10 хвилин, - каже фельдшер із 16-річним стажем Петро Демчук. На швидкість прибуття до пацієнта впливають погодні умови, стан доріг, кількість машин до автошляхах і поведінка водіїв на дорозі.

За словами Станіслава Лініка, розділення викликів на категорії розпочинали у 2013 році. Тоді був прийнятий закон про екстрену медичну допомогу, де виклики були поділені на екстрені і неекстрені, але нормативних документів не прийняли. Нові правила запрацювали з 1 січня 2021 року.

Читати також: Санлікар спрогнозував, коли Україна повернеться до звичного життя після пандемії

 

 

Джерело: Суспільне. Волинь.
Telegram Channel