Безсимптомний коронавірус: 70% школярів є прихованими носіями інфекції - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.17 € 32.44
Безсимптомний коронавірус: 70% школярів є прихованими носіями інфекції

Коронавірус у дітей.

Фото ТСН.

Безсимптомний коронавірус: 70% школярів є прихованими носіями інфекції

Безсимптомні випадки коронавірусу у навчальних закладах можуть стати ключовим фактором поширення COVID-19. До 70% школярів, інфікованих коронавірусом, можуть не знати, що вони є носіями, до того як отримають позитивний результат тесту,  повідомляє ТСН, посилаючись на видання The Guardian.

 Ключовим фактором поширення COVID-19 у школах є безсимптомні випадки. Більшість вчених вважають, що від 30% до 40% дорослих не виявляють симптомів коронавірусу в день тестування, навіть якщо вони були інфіковані. Однак для дітей цей показник вищий.

«Це, мабуть, понад 50% тих, хто навчається в середній школі, тоді як для хлопчиків і дівчаток у початковій школі — близько 70%, вони можуть не проявляти симптомів, навіть якщо підхопили вірус», — говорить професор Мартін Гібберд з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини.

 Люди, які не проявляють симптомів COVID-19, можуть мати менші вірусні навантаження, а це означає, що вони з меншою ймовірністю заражають інших. 

Поки ще невідомо, скільки інфекції передає ця когорта молодих безсимптомних носіїв. Є дані, які свідчать про те, що люди, які не проявляють симптомів COVID-19, можуть мати менші вірусні навантаження, а це означає, що вони з меншою ймовірністю заражають інших. Ця тенденція корелює з віком, тому діти молодшого віку мають менші вірусні навантаження. Як результат, вони рідше проявляють симптоми, а також рідше передають вірус.

Одним із шляхів вирішення проблеми є збільшення тестування в школах. Однак вчені зазначають, що швидкі тести краще виявляють осіб з високим рівнем вірусного навантаження, ніж тих, які мають нижчі.

«Ми знаємо, що високе вірусне навантаження є ключовою проблемою, що впливає на передачу вірусу, тому, навіть якщо ми не можемо виявити кожного носія, ми, швидше за все, заберемо тих дітей, які частіше передають», — говорить Гібберд. 

Нагадаємо, Україна – серед 8 країн Європи, яка досі не розпочала вакцинацію від COVID-19

Джерело: ТСН.