Без щеплення від коронавірусу українців до Європи не пустять, – Зеленський - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.00 € 32.71
Без щеплення від коронавірусу українців до Європи не пустять, – Зеленський

Подорожувати можна буде лиш після вакцинації.

Фото ілюстративне.

Без щеплення від коронавірусу українців до Європи не пустять, – Зеленський

Зеленський каже, що Європа не відкриє свої кордони для тих, хто не матиме вакцинації від коронавірусу

Подорожувати до Європи українці зможуть лише за наявності пройденого курсу вакцинації від коронавірусу. Сама ж Україна, імовірно, теж буде пропускати на територію лише іноземців зі щепленнями. 

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді» в Києві 8 лютого. 

«Чи буде світ мандрувати? Це все залежить від нас, від людей. Тому що я впевнений, що Європа не дасть можливості вільного мандрування, якщо у тебе немає вакцинування. Якщо люди хочуть кудись поїхати – відпочити чи по роботі, треба буде вакцинуватися», – заявив український президент.

 Україна після початку вакцинації від коронавірусу вживатиме дзеркальні заходи щодо умов пропуску іноземців без щеплення.

Водночас Зеленський уточнив, що Україна після початку вакцинації від коронавірусу вживатиме дзеркальні заходи щодо умов пропуску іноземців без щеплення. Зі слів глави держави, Україна повинна мати дзеркальні, паритетні відносини з іншими державами, особливо з сусідами – країнами ЄС.

«Якщо вони будуть пускати з якимись штампами, паспортами чи підтвердженим вакцинуванням, то ми повинні робити те саме», – зазначив президент. 

Стосовно вакцинації в Україні, то Зеленський нагадав, що вона буде добровільною, але для тих, хто зробить щеплення, або вже перехворів на коронавірус, будуть скасовуватися карантинні заборони. Втім, президент наголосив, що всі громадяни, які працюють в державному секторі і багато контактують неодмінно повинні зробити щеплення.

«Я вважаю, що всі люди, які працюють на державу, які отримують від держави кошти й які мають постійний контакт з людьми, вони не мають права відмовитись від вакцинації. Окрім тих, кому це протипоказано», – підсумував Володимир Зеленський.

Нагадаємо, головний державний санітарний лікар країни Віктор Ляшко сказав, що в Україні можливість впровадження COVID-паспортів розглядається, але допоки доступ до вакцин від коронавірусу обмежений, міжнародне свідоцтво про вакцинацію в Україні не буде обов'язковим. 

Джерело: ТСН