Курси НБУ $ 41.49 € 46.65
НЕ ВІРЯТЬ, ЩО НА ВОЛИНІ Є ПЕРШОКЛАСНА ПШЕНИЦЯ

Волинь-нова

НЕ ВІРЯТЬ, ЩО НА ВОЛИНІ Є ПЕРШОКЛАСНА ПШЕНИЦЯ

Керівництво аграрного сектора Волині переконане, що цьогоріч битви за урожай не буде, адже до жнив сільгоспвиробники більш-менш готові і станом на 28 липня практично усі райони приступили до збирання зернових. Їх належить зібрати на площі 275 тисяч гектарів...

Керівництво аграрного сектора Волині переконане, що цьогоріч битви за урожай не буде, адже до жнив сільгоспвиробники більш-менш готові і станом на 28 липня практично усі райони приступили до збирання зернових. Їх належить зібрати на площі 275 тисяч гектарів.


Олена ДУДКЕВИЧ


За словами начальника управління агропромислового комплексу Анатолія Аршуліка, озимина трохи розчарувала урожайністю сільгоспвиробників. У порівнянні з минулим роком вона на центнер менша і становить 25,3 центнера з гектара. А ось своєю якістю вона приємно подивувала. Адже клейковина пшениці, яка грає одну з найважливіших ролей при визначенні ціни на зерно, сягає 27 відсотки — і це при тому, що стандартом визначено, що для пшениці третього класу достатньо 23 відсотки клейковини. Виходить, що за якістю на Волині вродила пшениця, яку можна продавати як другий і навіть перший клас. У Мінагрополітики вважають, що такого бути не може, бо в нашій області ніколи не вирощували такої пшениці, тому не передбачено навіть розрахунку за таке збіжжя.
Причиною меншої врожайності, на думку фахівців, стало те, що не все зерно виповнене. У той час, коли пшениця наливалась, серйозно бракувало вологи, тому на деяких площах хліба підгоріли. А ще не вся озимина добре розкущилась. З осені це сталося тому, що сівба у деяких господарствах затягнулась. Навесні розкущення не відбулось через холодну погоду, тому деякі посіви виявились зрідженими, як у селянській спілці “П’ятидні”, що у Володимир-Волинському районі. Це господарство лідирує в області по врожайності, яка становить 39 центнерів з гектара — і все ж вона менша, ніж очікували. Непоганий врожай видався у Луцькому (31центнер з гектара), Іваничівському та Горохівському (по 26 центнерів з гектара) районах.
Що ж стосується ярини, то вона вродила краще, ніж озимина. Всього ж хлібороби області сподіваються зібрати на круг 646 тисяч тонн збіжжя.
А тим часом вже повним ходом іде реалізація зерна з нового врожаю. Його купує комбінат хлібопродуктів №2, що у Луцьку, який прийняв на склади 150 тонн зерна, приватне підприємство “Імпалс”, яке заготовило 300 тонн збіжжя. Лідирує у цьому напрямку Володимир-Волинський комбінат хлібопродуктів. Він встиг купити вже понад 700 тонн зерна з нового врожаю. Платять за зерно у залежності від клейковини і класу пшениці, але не менше, ніж 700 гривень за тонну пшениці ІІІ класу, як задекларовано державою. Коли у когось із сільгоспвиробників є нагальна потреба у грошах, можна продати зерно до Аграрного фонду і отримати 80 відсотків від його вартості, а пізніше забрати збіжжя і продати за значно вищими цінами.
Турбує аграріїв області лише одне – подорожчання пального, тому й прагнуть запастися ним відразу на всі жнива. Сьогодні близько сімдесяти відсотків господарств вже мають дизельне паливо, щоб зібрати урожай.
Telegram Channel