У Горохівській лікарні старі апарати УЗД замінили новим за півтора мільйона - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.19 € 32.29
У Горохівській лікарні старі апарати УЗД замінили новим за півтора мільйона

Лікар ультразвукової діагностики Горохівської ЦРЛ Микола Баніра біля нового апарата УЗД.

Фото Лесі ВЛАШИНЕЦЬ.

У Горохівській лікарні старі апарати УЗД замінили новим за півтора мільйона

Про SIEMENS NX3 S горохівські медики на чолі з головним лікарем Валерієм Кобою мріяли давно

До недавнього часу завідувачка пологового відділення Оксана Якобчук і лікар ультразвукової діагностики Микола Баніра  обстежували пацієнтів на старих апаратах Отож для жителів Горохова і всієї довколишньої округи новопридбаний  – надбання на вагу золота. Розповісти про його можливості й не тільки про них попросила  Миколу Баніру.  

Із новим УЗД професіонали своєї справи Микола Баніра й Оксана Якобчук  подружилися швидко.  Чи важко було освоювати новинку? Микола Баніра працювати на ньому почав уже через п’ятнадцять хвилин після «знайомства». Тепер каже, що SIEMENS-NX3 простий у користуванні, що опановувати його функції – це своєрідне задоволення. 

 До недавнього часу завідувачка пологового відділення Оксана Якобчук і лікар ультразвукової діагностики Микола Баніра  обстежували пацієнтів на старих апаратах

Що «бачить» новий пристрій в людському організмі? Він володіє широкими діагностичними можливостями за рахунок удосконаленої системи візуалізації, кажучи простіше, «просвічує»  все від печінки й нирок до серця, судин і суглобів, відрізняючись від своїх попередників набагато кращою якістю зображення. Новітній прилад став дуже доречним в умовах пандемії коронавірусу, бо завдяки його ультразвуку можна встановити, наскільки уражені легені хворих на COVIDну пневмонію, а також наявність тромбів у судинах.

На прийомі в лікаря чотирирічна Аня  Новак.
На прийомі в лікаря чотирирічна Аня Новак.

 Запитую, чи шкідливе таке обстеження? Наразі такого впливу науковці не виявили, однак все ж рекомендують робити  УЗД-діагностику якомога рідше. Її недоліком Микола Іванович назвав неспроможність оглянути кістки головного мозку, великими перевагами – безболісність, можливість обстеження без спеціальної підготовки і бачити пацієнта в реальному часі й загальнодоступність для всіх вікових категорій. У якусь хвилину на прийом до лікаря привела свою донечку акушер-гінеколог Наталія Новак. Чотирирічна Аня трішки поплакала для годиться, а потому погляду не відводила від доброго лікаря, який запевнив, що після обстеження обов’язково знатиме, чому у неї болить животик.   

Звісно, так і сталося, бо ультразвук – не панацея, а лише допоміжний метод у руках медика, який встановлює правильний діагнозю.

- Чим більше працюю на новому апараті УЗД, тим більше розумію, що знань і досвіду ніколи не буває багато. «Найсвіжіший» метод, який освоїв на ньому,  – обстеження судин шиї», - не перестає працювати з професійною насолодою Микола Баніра, який змалку виріс в операційній, спостерігаючи, як його знаний на Волині  батько Іван Баніра повертає на операційному столі життя своїм пацієнтам. Коли ж син підріс до десятикласника, став навчати йго, як готуватися до операції й асистувати хірургові.  Цьогоріч  1 лютого почався 21-ий рік, відколи кожен, хто потрапляє на прийом до Миколи Івановича, називає його лікарем від Бога.  

Іванові Сергійовичу Банірі вже 86 років і він досі цікавиться абсолютно всім: політикою, економікою, книгами… Незважаючи на поважний вік, почувається духовно й фізично «живчиком», господарем, главою сім’ї, який відповідає за прийняті сімейні рішення, чималий город та сад і вже планує, як у них працюватиме з рідними навесні. Про нове ж у медицині має з ким поговорити щодня, стрічаючи з роботи сина й дружину Галину Володимирівну – лікаря лаборанта Горохівської ЦРЛ.   

Ця родина, яка повернула здоров’я тисячам пацієнтів,  радить людям сприймати позитивно медичну реформу. 

- Вона  працює,  але має свої особливості, до яких потрібно звикнути. Медицина таки йде назустріч пацієнтам, стає доступнішою, хоч вони поки що цього не розуміють, - вважає Баніра-молодший. Радить усім найперше вчитися працювати зі сімейними лікарями. 

У громаді на Волині видали заміж дівчину, яка виховувалася при монастирі (Фото).

Чи багато пацієнтів потребують ультразвукової діагностики? Щодня їх кількість  із дня в день не зменшується. Задля цього лікарі ініціювали прийом по запису. Обстеження пацієнта, який має направлення від сімейного лікаря, проводиться безоплатно.   

- Ставимося до людей так, як хочемо, щоб вони ставилися до нас, - каже мій співрозмовник про своїх колег. Ми розмовляли з ним в післяобідню пору, після того, як оглянув більше десятка пацієнтів. А попереду ще ж був прийом хворих, які лікуються у відділеннях лікарні, нічне чергування як ургентного хірурга.  

Не обминула нагоди запитати, чи спілкується Микола Баніра з друзями, яких нажив на полігоні «Широкий лан», де в 2017-2018 роках був начмедом. Тоді золотими руками і людяністю  допоміг одужати сотням солдатів російсько-української війни на Донбасі. Спілкування з ними величає більш значимим для себе почуттям, ніж дружба. Каже: «Усі ми тепер побратими, братство, назавжди пов’язане найстрашнішим випробуванням  - війною». 

 


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.