Митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну літургію в Бужанах (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.91 € 33.15
Митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну літургію в Бужанах (Фото)

Ласкаво просимо!

Фото Волинської єпархії ПЦУ.

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну літургію в Бужанах (Фото)

Керуючого єпархією з короваєм зустрічав староста Бужанського округу сіл Скригове та Пільгани Іван Гиль

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл відвідав Свято-Михайлівську громаду в цьому селі Горохівського деканату та очолив Божественну літургію, інформує Волинська єпархія ПЦУ.

Керуючого єпархією з короваєм зустрічав староста Бужанського округу сіл Скригове та Пільгани Іван Гиль.

З високопреосвященним молилися: декан протоієрей Андрій Сидор, настоятель протоієрей Павло Сукманський, інше духовенство благочиння.

У слові архієрей нагадав, що неділею про митаря і фарисея розпочинається підготовка до Великого посту. Ми йдемо до храму по-різному: хтось подивитись, а інші – за станом душі, бо настав воскресний день. Отримавши благодатні дари, людина розквітає, а коли не отримує їх, в'яне і помирає, насамперед духовно. Ця смерть є непомітною. Владика навів приклади, коли у поважному віці почуваються молодими, і зовсім юні вважають себе старими, бо вони нецікаві іншим. Це той стан, який ми самі створюємо.

Опісля духовенство відвідало могилу колишнього настоятеля протоієрея Анатолія Мартинюка, який 20 літ служив у цьому храмі.

Тож якими приходимо ми до храму: як митарі чи як фарисеї? Господь не жертви хоче, а милості. Коли отримуємо Святі Дари, важливо їх ще й прийняти, бо коли поєднуємося з Богом, Господь дає нам усі дари. На завершення архіпастир побажав до Божого дому приходити частіше, але не рідше, як кожен сьомий день, бо шість днів працюєш для своїх благ, а сьомий – присвячуєш благам своєї душі.

Владика нагородив медаллю «За жертовність» псаломницю матінку Валентину Мартинюк, інших активних парафіян – благословенними грамотами. Опісля духовенство відвідало могилу колишнього настоятеля протоієрея Анатолія Мартинюка, який 20 літ служив у цьому храмі.

Громада нещодавно возз’єдналась із Православною церквою України.

Божий дім збудовано 1902 р. і є пам'яткою архітектури місцевого значення.

 
 

 

 Читайте також: Репортаж з глибинки: як живуть старики, загублені в снігах на краю Волині (Фото).