Чи можна захворіти на коронавірус після щеплення - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.98 € 33.53
Чи можна захворіти на коронавірус після щеплення

Наскільки вакцина захищає.

Фото ілюстративне.

Чи можна захворіти на коронавірус після щеплення

Так, але це нормально, бо вакцини також захищають від тяжких випадків

Повний курс щеплень від коронавірусу не завжди вберігає людей від захворювання, але при цьому може запобігти тяжким випадкам.

Нині єдина вакцина, що гарантує стовідсотковий імунітет — це вакцина від віспи. У випадку з вакцинами від коронавірусу завжди є ризик підхопити інфекцію — він варіюється в залежності від розробки.

Про це пише Бабель Bloomberg.

Журналістка видання зробила дві ін’єкції вакциною Pfizer — BioNTech, однак все одно захворіла на коронавірус. При цьому її симптоми більше схожі на звичайну застуду. Як пояснив фармацевтичний аналітик Сем Фазелі, це могло статися через те, що щеплення цією вакциною допускає 5—10% ризику.

«Реальні дані 

Довідка

Реальні дані — дані з результатів ефективності препаратів, отримані не лише з клінічних досліджень, але й з інших джерел, як-от опитування пацієнтів, статистика захворюваності тощо.

Вакцини не лише дають імунний захист від вірусу, але й знижують ризики тяжких та критичних випадків захворювання, і їхня справжня мета — вберегти людей від необхідності лягати до лікарні та знизити вірогідність смерті внаслідок ускладнень.

 демонструють 90% ефективності вакцини Pfizer — BioNTech. Також є ймовірність, що ви заразилися новим варіантом… Нові варіанти потенційно мають більше шансів оминути ваш імунітет з антитіл», — сказав він.

Як пояснив експерт, вакцини не лише дають імунний захист від вірусу, але й знижують ризики тяжких та критичних випадків захворювання, і їхня справжня мета — вберегти людей від необхідності лягати до лікарні та знизити вірогідність смерті внаслідок ускладнень.

«Навіть вакцини з нижчою ефективністю проти легких і середньотяжких симптомів хвороби, як-от розробка Johnson & Johnson, демонструють кращу ефективність проти тяжких і критичних випадків», — сказав Фазелі.

Він також зазначив, що антитіла в разі успішної імунної відповіді організму можуть не лише врятувати від захворювання, але й не дати людині зі щепленням розповсюджувати вірус.

«Вакциновані люди мають почуватися захищено, поки дані не скажуть про протилежне. Наразі дуже мало людей демонструють тяжкі випадки після вакцинації, і це добрий знак. У той же час, поки довкола є люди без щеплень, краще за все продовжувати носити маску та дистанціюватися — для їхнього блага», — переконаний Фазелі.

За його словами, у людей, які все ж захворіли після вакцинації, нижче вірусне навантаження, що потенційно може знизити ризик передачі інфекції, однак це ще належить дослідити, оскільки даних дуже мало.

Фазелі також зазначив, що найкращий варіант для більш вільного спілкування під час пандемії — це переконати своїх рідних, друзів, знайомих та колег зробити щеплення.

«Найкраща відповідь — це почекати, поки всі у вашому колі спілкування будуть вакциновані. Тоді ви можете поводитися нормально, коли зустрічаєте їх», — сказав фахівець.

Нагадаємо, в Україні вакцинувалися президент Володимир Зеленський, головний санітарний лікар Віктор Ляшко та міністр охорони здоровʼя Максим Степанов. Їм зробили інʼєкцію препарату Covishield, аналогічного розробці AstraZeneca. Цю вакцину також зробив тібетський лідер Далай-лама

Джерело: Бабель