У квітні на Волині запустять систему аеромедичної евакуації: деталі - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.67 € 33.67
У квітні на Волині запустять систему аеромедичної евакуації: деталі

Пілот запустять у 7 областях.

Фото Українська Правда.

У квітні на Волині запустять систему аеромедичної евакуації: деталі

Пілотний проєкт запускають в 7 областях України

Уряд підтримав спільну ініціативу Міністерства внутрішніх справ та Міністерства охорони здоров’я щодо запровадження системи аеромедичної евакуації та авіаційного транспортування анатомічних матеріалів/реципієнтів.

Про це повідомив очільник МВС Арсен Аваков у Twitter,а також повідомляють прессцентр МВС, заступник директора департаменту комунікації зі ЗМІ МВС Ярослав Тракало, передає Українська Правда.

«Вже з 1 квітня ми запускаємо пілотний проєкт у 7 областях: Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Волинська, Рівненська, Тернопільська і Чернівецька. А з 1 травня вже підключаємо Київський регіон, він забезпечить допомогою Київську, Вінницьку, Житомирську, Кіровоградську, Полтавську, Сумську, Чернігівську області та Київ. Сьогодні цілком готові до роботи дві вертолітні бази - у Львові та Києві. Далі система аеромедичної евакуації охопить всю країну», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що цей проєкт – перший крок для повноцінного запуску системи аеромедичної евакуації на всій території України.

За словами Авакова, з урахуванням того, що в питанні надання екстреної медичної допомоги час є критично важливим, період реагування на виліт гелікоптера становитиме від 5 до 30 хвилин, в залежності від обставин.

Гелікоптер Н 145 забезпечує виняткові можливості для перевезення пацієнтів з однієї лікарні в іншу.

На першому етапі пілотного запровадження аеромедичної евакуації буде задіяно нові сучасні гелікоптери Airbus H-145, які базуватимуться у містах Львів та Київ.

У коментарі «Українській правді» Тракало уточнив, що гвинтокрили Україна отримує в рамках міжурядової угоди з Францією.

За його словми, гелікоптер Н 145 забезпечує виняткові можливості для перевезення пацієнтів з однієї лікарні в іншу. Він може бути оснащений різним рівнем медичного обладнання до HICAMS (вертолітної медичної системи інтенсивної терапії) і транспортувати одного пацієнта та до трьох медичних екіпажів з двома пілотами.

 

 

Великий обє’м салону забезпечує легкий доступ та ергономічний робочий простір навіть для тривалих операцій з пошуку та порятунку. Н 145 обладнаний високоефективною рятувальною лебідкою потужністю 272 кг/600 фунтів і довжиною кабелю 90 метрів. Конструкція гелікоптера дозволяє йому приземлятися в дуже обмежених умовах.

Нагадаємо, в лютому міністр внутрішніх справ Арсен Аваков анонсував запуск двох масштабних проєктів – системи аеромедичної евакуації та реформування гідрометеорологічної служби ДСНС.

Читати також: На Волині створили 24 стаціонарні пункти для здійснення вакцинації проти COVID-19

Джерело: Українська Правда.