У Камінь-Каширському училищі відкрили новенький навчально-практичний центр - за 4 мільйони гривень - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.61 € 33.48
У Камінь-Каширському училищі відкрили новенький навчально-практичний центр - за 4 мільйони гривень

Реконструйовано лабораторію кондитерського виробництва та інші вільні приміщення закладу.

Фото Волинська ОДА.

У Камінь-Каширському училищі відкрили новенький навчально-практичний центр - за 4 мільйони гривень

26 березня 2021 року відбулося урочисте відкриття навчально-практичного центру сучасних харчових технологій у державному професійно-технічному навчальному закладі «Камінь-Каширське ВПУ»

 

 Привітати колектив та студентів закладу із подією на відкриття завітали заступник голови облдержадміністрації Анатолій Костик, начальниця управління освіти і науки ОДА Людмила Плахотна, перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, народний депутат України Ірина Констанкевич, директор обласного центру зайнятості Роман Романюк та представники Камінь-Каширської райдержадміністрації, районної ради і територіальних громад.

На оснащення центру використано більш як 3,9 млн грн, з них 2,35 млн – кошти державного бюджету, 1 млн – обласного бюджету, 390 тис. грн – спеціального фонду ВПУ та 160 тис. грн – благодійних організацій та районної ради.

«Цей проект є зразком того, як повинна відбуватися співпраця між усіма гілками влади. Об’єднавши спільні зусилля, в області створений ще один навчально-практичний центр, оснащений інноваційним обладнанням, задля якісної підготовки фахівців, – у вітальному слові сказав Анатолій Костик. – Впевнений, що це не останній заклад, який побудовано у місті».

 

 На оснащення центру використано більш як 3,9 млн грн, з них 2,35 млн – кошти державного бюджету, 1 млн – обласного бюджету, 390 тис. грн – спеціального фонду ВПУ та 160 тис. грн – благодійних організацій та районної ради.

Читайте також Мер Луцька похвалився, як наповнив Рокинівські ставки водою і повернув лебедів.

Відтак, реконструйовано лабораторію кондитерського виробництва та інші вільні приміщення закладу.  На сьогодні центр включає  оздоблюваний цех, мийне відділення, дегустаційну залу, 2 кухні-лабораторії, роздягальню. Для підготовки кухарів, кондитерів використовуватимуться пароконвекційні печі, пекарські шафи, посудомийна машина, тісто подільна машина, індукційні стаціонарні плити, посуд, інвентар тощо.

 

 Слід також зазначити, що центр пристосований для навчання осіб з особливими освітніми потребами.

Нагадаємо, що у 2018 році завдяки участі у проєкті Європейського Союзу «Покращення підготовки кадрів для потреб економіки Волинського субрегіону» у Камінь-Каширському ВПУ було відкрито сучасний навчально-практичний центр (НПЦ) для підготовки робітників з професії «Електрогазозварник», який оснащений новітнім зварювальним обладнанням (плазморізи, напівавтомати, інвертори, апарати для зварювання кольорових металів аргоном).

 

 До слова, у 2021 році на створення навчально-практичних центрів при закладах професійної освіти передбачено із державних коштів 150 млн. гривень. Наразі Міністерством освіти і науки України опрацьовується 109 заявок з усієї країни, з них 6 таких пропозицій від Волинської області.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації.

 

Джерело: Волинська ОДА.