Рівненську область виключили з червоної зони - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.76 € 33.49
Рівненську область виключили з червоної зони

Рівненщина вже не червона.

Фото УНІАН.

Рівненську область виключили з червоної зони

У МОЗ уточнили перелік регіонів, що підпадають під обмеження «червоної» зони епіднебезпеки. Їхня кількість скоротилася з 13 до 10 — тобто їх стало менше половини, що раніше називали умовою запровадження локдауну

Міністерство охорони здоров’я вдруге за 27 березня оновило перелік регіонів України відповідно до ситуації з COVID-19. Кількість областей у «червоній» зоні скоротилася з 13 до 10 — тобто їх стало менше половини, що раніше називали умовою запровадження локдауну.

Про це свідчать оновлені дані, оприлюднені на сайті МОЗ 27 березня.

Читати також:  Із понеділка Рівненщина могла «почервоніти»

Так, червоним кольором у таблиці індикаторних показників для визначення регіонів зі значним поширенням COVID-19 станом на 27 березня виділені Київ, Житомирська, Івано-Франківська, Закарпатська, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська та Чернівецька області.

В оновленому переліку з «червоної» зони виключили Рівненську, Черкаську та Чернігівську області — в усіх них три дні поспіль фіксують більшу за допустимі 60 кількість госпіталізацій на 100 тисяч населення. Тепер вони перебувають у «помаранчевій» зоні.

 Зелених регіонів в Україні немає

На «помаранчевому» рівні 14 регіонів: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Луганська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області. «Жовтою» залишилася лише одна область - Херсонська.

Натомість «зелених» регіонів в Україні немає.

Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов говорив, що в Україні можуть ввести загальнонаціональний локдаун, якщо понад половина регіонів (тобто 13 чи більше з 25) опиниться в «червоній» зоні.

При цьому в Чернігівській зоні з 29 березня запроваджуються обмеження «червоної» зони. Такі ж обмеження діють у Миколаївській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Чернівецькій, Сумській, Одеській, Чернігівській областях та Києві.

У «червоній» зоні заборонено працювати закладам харчування, розважальним закладам, ТРЦ, кінотеатрам, театрам, закладам освіти (крім дитячих садочків і перших класів у школах), спортзалам, ринкам. Однак працюють банки, аптеки, заправки, ветеринарні магазини, усі продовольчі магазини.

Крім того, міста й райони можуть на власний розсуд посилювати карантинні обмеження, якщо ситуація з коронавірусом у них погіршується. Серед останніх великих населених пунктів, які це зробили, — Тернопіль і Хмельницький.