Львів'янин спалив свій диплом на знак протесту проти дисертації Киви - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.72 € 33.41
Львів'янин спалив свій диплом на знак протесту проти дисертації Киви

Єдиним виходом Олександр Ябчанка бачить публічні протести.

Фото Захід.НЕТ.

Львів'янин спалив свій диплом на знак протесту проти дисертації Киви

Олександр Ябчанка вважає рішення комісії нівелюванням української науки

Львівський лікар, викладач Українського католицького університету, колишній речник МОЗ Олександр Ябчанка привселюдно спалив свій диплом кандидата медичних наук, протестуючи проти того, що скандальний політик і депутат Верховної Ради Ілля Кива захистив ступінь кандидата.

Олександр Ябчанка.
Олександр Ябчанка.

 

«Комісія з 13 членів одноголосно проголосувала «За». Зважаючи на це, мені надалі соромно називатись кандидатом наук. Це звання остаточно дискредитовано. Прошу вважати це офіційною заявою з вимогою позбавити мене наукового ступеня кандидата медичних наук», – написав Олександр Ябчанка ввечері 26 квітня у Facebook, ілюструючи свій вчинок фотографією палаючого диплома перед Львівським медуніверситетом, де він захистив свою дисертацію.

Прошу вважати це офіційною заявою з вимогою позбавити мене наукового ступеня кандидата медичних наук.

Олександр Ябчанка пояснив ZAXID.NET, що своїм вчинком він закликає змінити систему науки. Адже такі ситуації, як сьогоднішня, нівелюють справжню науку. «Ті 13 членів комісії поставили знак рівності між справжніми кандидатами наук, які працюють наж своїми роботами, і Кивою, який нічого спільного з наукою не має. Це нівелює будь-яку повагу, сприйняття суспільства до того, що називається вітчизняною наукою», – розповів ZAXID.NET Олександр.

Читайте також у нас: У Луцьку почали розбирати унікальний історичний будинок​.

Наразі єдиним виходом Олександр Ябчанка бачить публічні протести. Він закликав інших кандидатів та докторів наук вчинити аналогічно і не йти на компроміси із совістю.

Олександр Ябчанка – експерт з реформи системи охорони здоров’я, викладач на навчальних програмах Українського католицького університету. За освітою педіатр. У 2017 став радником міністерки охорони здоров'я Уляни Супрун, а у 2018 – речником міністерства охорони здоров’я України за її керівництва. У 2013 захистив кандидатську дисертацію у сфері педіатрії, гематології. Зараз навчається у Київській школі економіки на магістерській програмі «Публічна політика і врядування».

Джерело: Захід.НЕТ