У Туреччині розробили тест, який визначає штами COVID-19 за 3 години - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.73 € 33.28
У Туреччині розробили тест, який визначає штами COVID-19 за 3 години

«Південноафриканський» вірус передається у рази швидше.

Фото із сайту volynnews.com.

У Туреччині розробили тест, який визначає штами COVID-19 за 3 години

У турецькому Ізмірі розробили тест, який за 3 години визначає британський, південноафриканський та бразильський штами COVID-19. Роботу над проєктом науковці розпочали 5 місяців тому

Тест розробили на кафедрі біомедичної інженерії в Економічному університеті Ізміру. Про це повідомив доктор наук Осман Долука, пише 24 канал.

Британський» штам COVID-19 має короткий інкубаційний період – 1 – 3 дні.

«Послідовності генів коронавірусу аналізуються за допомогою діагностичного набору, на основі спеціального програмного забезпечення. Оцінка результатів ПЛР-тесту, дає зрозуміти, чи є проба, відібрана у пацієнта, південноафриканським, бразильським, британським штамом чи початковим варіантом», – заявив Долука.

За його словами, під час першого експерименту тест успішно виявив мутований COVID-19.

«Британський» штам COVID-19 має короткий інкубаційний період – 1 – 3 дні. Він також є у 3 рази заразнішим за звичайний. В Україні його вперше виявили у березні на Прикарпатті.

Читайте також: Лікар розповіла про нові симптоми COVID-19: вони дуже змінилися

«Південноафриканський» вірус передається у рази швидше. За словами міністра охорони здоров’я України Максима Степанова, він впливає на інші органи, вражаючи нирки, печінку, центральну нервову систему. Крім того, цей штам викликає значно важчий перебіг хвороби.

Вчені заявили, що «бразильський» штам коронавірусу є агресивнішим до вагітних. Через це влада Бразилії навіть закликала жінок не планувати наразі вагітність.