В Україні презентували нове меню для школярів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.35 € 30.57
В Україні презентували нове меню для школярів

Працював над розробкою страв для школярів Євген Клопотенко.

Фото : LIGA.Life.

В Україні презентували нове меню для школярів

Нове меню на чотири тижні, яке складається зі 160 страв, представили 24 травня

Презентували меню перша леді України Олена Зеленська, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, міністр освіти Сергій Шкарлет та шеф-кухар, який працював над розробкою страв для школярів, Євген Клопотенко, пише LIGA.Life.

«Багато з норм вступають в силу з 1 вересня, є ще час підготуватись. Я не можу проконтролювати, чим харчується моя дитина, коли я її не бачу. Цифри на початку нашої роботи 91% їдалень в містах і 98% їдалень в селах взагалі не перевіряють калорійність страв. 25% шкіл не перевіряють температуру страв», – заявила Олена Зеленська.

Працював над розробкою страв для школярів Євген Клопотенко.

52% шкіл в селах та 40% в містах не мають потрібних приміщень та обладнання, щоб діти могли нормально харчуватись. Також Зеленська наголосила, що непрофесійні кухарі не можуть працювати у шкільній їдальні, тож необхідно провести реформу з навчання кухарів.

«Ми сформували одні з найкращих норм у світі. Норми, які ми зробили, не прості. Ми говоримо не тільки школи, але й про дитсадки», – наголосив Клопотенко.

Під час презентації дітям на пробу запропонували таке меню:

салат з морквою, сиром та сметаною, шпундра, булгур, львівський сирник, йогурт, банан.

Цьогоріч Держпродспоживслужба провела 414 позапланових і 8 планових перевірок по безпеці харчових продуктів. Перевірили 3966 постачальників та 466 операторів ринку, які годують 14531 школу. Виявилося, що кожне четверте шкільне меню (23%) порушує норми харчування.

Читайте також: Багато закладів харчування не пережили локдаун