Курси НБУ $ 39.59 € 42.26
Українські волейболісти виходять у фінал Золотої Євроліги

Тепер потрібно у неділю обіграти турків.

Фото Артема Лавренчука.

У півфіналі синьо-жовті обіграли господарів турніру - збірну Бельгію, яка йде зараз третьою у європейському рейтингу.

Підопічні Угіса Крастіньша відмінно підготувалися до цієї гри і вже на самому початку першого сету просто збентежили своїх суперників, повівши в рахунку - 5:1, 9:2, 14:6. Особливо помітним на майданчику був капітан збірної України Олег Плотницький, який своїми подачами просто поставив у безвихідь всіх гравців на протилежному боці майданчику. Забігаючи наперед відзначимо, що Олег зробив 9 (!) ейсів (подач навиліт), а всього в його активі було 19 очок. Переможну крапку у партії поставив блокуючий Максим Дрозд, ефектно атакувавши у центрі сітки  - 25:15.

Друга партія спершу проходила за тим же сценарієм. Знову на подачі Плотницького українці пішли далеко вперед - 10:3. Під час перегляду двох «челленджів» утворилася невеличка перерва, яка пішла на користь господарям і збила темп нашої команди –10:6. Бельгійцям цим скористалися сповна і зуміли не тільки зрівняти рахунок, а й повести -12:13. Далі вже українці тотально лідирували, що принесло їм трішки важче локальну перемогу - 25:19.

Третій сет підопічні Угіса Крастіньша теж почали з мінімальним відривом і йшли в хорошому темпі. Трішки міг спантеличити довгий розгляд спірного епізоду, і господарі зрівняли рахунок - 7:7. І знову продовжилася боротьба за м'яч, де бельгійці відривались лише на одне очко, але на більше їх не відпускали - 11:11. Після синьо-жовті трошки відстали - 11:13, що змусило тренера взяти паузу.

Не потрібно грати на результат, грайте за кожен м'яч.

«Не потрібно грати на результат, грайте за кожен м'яч», - такими словами підбадьорив наших хлопців Крастіньш.

18:21, 19:21 - і два тайм-аути по черзі у суперників. Головною метою обох коучів було заспокоїти гравці, щоб волейболісти постараися не наробити помилок, а навпаки підловити чужі. Якраз така гра і пішла - на помилки, і остання перева у Бельгії - 21:22. Крапку поставив своїм ейсом Максим Дрозд - 25:22.

Україна: Плотницький (19 очок), Вієцький (14), Семенюк (8), Єрещенко (6), Дрозд (5), Діденко (4), Фомін (л) - стартовий склад. На заміну виходили: Ковальов (1), Головень (0).
Головний тренер: Угіс Крастіньш.

Бельгія: Кокс (13), Деру (8), Руссо (4), Колсон (4), ван де Велде (3), Бремс (0), Деруі (л), Ріббенс (л) - стартовий склад. На заміну виходили: Десмет (4), Туерлінкс (0), Д'Хульст (0), Ротті (0),
Головний тренер: Фернандо Бенітес.

У фіналі українці зустрінуться зі збірної Туреччини, яка у півфіналі здолала команду Естонії. Зазначимо, турки по ходу зустрічі програвали 0:2.

Отже, вирішальний фінальний матч відбудеться у неділю, 20 червня, о 21:00 ща київським часом. А в матчі за 3 місце зустрінуться Бельгія і Естонія (18:00).