У центрі Львова жорстоко побили українського поета та вуличного музиканта (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.64 € 31.22
У центрі Львова жорстоко побили українського поета та вуличного музиканта (Фото)

Напад стався через звернення «коханий друг».

Фото зі сайту dilo.net.ua.

У центрі Львова жорстоко побили українського поета та вуличного музиканта (Фото)

На проспекті Свободи група невідомих молодиків побила поета Сергія Савіна та музиканта Максима Вербу

За словами потерпілого Сергія Савіна, біля пам’ятника Шевченка група з п’яти зловмисників віком близько 20-25 років скоїли напад із застосуванням газового балончику, внаслідок якого він отримав хімічні опіки першого ступеня. Також хлопцям розбили обличчя та нанесли удари по голові. У Сергія сильно постраждав ніс, пише «Діло».

«Група молодиків за нами спостерігала ще під час читання мною віршів на Площі ринок.  І з камер відеонагляду було видно, як за нами стежили. І ходили за нашими слідами.  Між нами і нападниками не було жодного діалогу. Жодної розмови. Жодного слова. Що просто обурює, бо причин силового і сльозогінного втручання – 0 цілих, 0 десятих. Тобто просто знайте, в нашій країні в центрі міста до тебе можуть підійти, залити тобі очі газовим балончиком і почати з усієї сили бити, так що кров омила львівську вулицю…

Бог бачить, воювання за права ЛГБТ – не моя тема. Я ще за мову не відвоював, але від сьогодні я ще й боротимусь за права гомосексуалів.

Чому я вважаю, що це треба знати вам. Бо підозрюю, що напад скоєний через дискрімінацію. Бо єдине, що могли почути злочинці, це нашу з Максимом приватну розмову, де я його поетично назвав «КОХАНИЙ ДРУГ» (і це моя справа і мої слова, яких я не цураюся!), і тільки через це, молодики могли собі нафантазувати, що ми належимо до ЛГБТ- спільноти. (Що абсолютно, врешті, нікого не стосується). Я не збирався публічно висловлювати підтримку геям і лесбійкам, але від сьогодні зрозумів, що навіть якби ми були геями, все одно, це недопустимо, щоб якесь печерне гі*но неосвічене тебе пи***ло до кровотеч в серці того міста, яке несе культуру по всій країні.

За цю ніч ми підійняли на ноги всю львівську поліцію. Пройшли всі медичні обстеження. Написали купу заяв в Личаківському відділку поліції, де дочекалися о 8-ій ранку іншу групу поліціянів, з якими пройшли всю нічну кровотечну дорогу. Чому ми все це зробили? Щоб завтра хтось не опинився на нашому місці.

Я впевнений, що це саме така дискримінація. Бо в нього, бачте, волосся в білий колір пофарбоване, а я чоловіка називаю «КАХАНИЙ ДРУГ». Бог бачить, воювання за права ЛГБТ – не моя тема. Я ще за мову не відвоював, але від сьогодні я ще й боротимусь за права гомосексуалів. І всіх інших. Від завтра вивчатиму законодавчі норми і як це все діє по території світу. Бог бачить, я чистий націоналіст, викладач нашої мови, нашої літератури, і я не маю нічого до гомосексуальних впливів, написавши поетичну книжку, де в кожному вірші простежується бажання, любов, хотіння жінки і жінок. Але, курво, не можна просто з нічого бити людей до крові. Не можна. Бо ми живемо не в печері. І маємо правохоронну систему. Суди. Державу», – написав Сергій Савін на своїй сторінці у Фейсбуці.