У Луцьку провели майстер-клас для добровольців-рятівників з 15 громад - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.66 € 31.18
У Луцьку провели майстер-клас для добровольців-рятівників з 15 громад

Учасниками проекту від Волинської області є 15 громад.

Фото Тільки разом.

У Луцьку провели майстер-клас для добровольців-рятівників з 15 громад

28 липня у Луцьку відбулися спільні польові навчання з використанням рятувального обладнання для представників добровільних дружин 15 територіальних громад Волині

Навчання організовані в рамках міжнародного проекту технічної допомоги «Зміцнення потенціалу добровільних пожежно-рятувальних підрозділів в порятунку постраждалих від нещасних випадків на дорогах Люблінського воєводства та Волинської області», що стартував наприкінці 2018 року в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

Польові навчання відбулися на базі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення УДСНС у Волинській області. Тренування полягали в моделюванні дорожньо-транспортної пригоди з перекиданням автомобіля. Професійні рятувальники демонстрували добровольцям алгоритм дій при ДТП: як розрізати авто, діставати потерпілих, надавати їм першу допомогу тощо.

 

 По тому учасники вийшли на онлайн-зв’язок із Хелмом. Учасникам заходу презентували фотографії з польових навчань, проведених у Грубешівському, Холмському та Влодавському повітах. Також було продемонстровано навчальні відеофільми.

Бюджет проекту – € 712 358,85, з них € 641 122,65 (90%) – грант ЄС, € 71 235,85 (10%) – кошти бенефіціарів. Волинь отримає € 209 744,0, з них € 188 769 за рахунок гранту.

Під час заходу учасники проекту мали нагоду поділитися інформацією про діяльність добровільно-пожежних підрозділів Польщі та України, обговорили напрямки розвитку та майбутнього добровольчих пожежних підрозділів, а також можливостей транскордонного співробітництва.

Насамкінець добровольцям пожежно-рятувальних підрозділів 15 тергромад Волині передали медичні сумки-укладки, ноші та жилети, придбані в рамках проекту.

Як відомо, у проекті беруть участь 15 волинських територіальних громад. Він покликаний підвищити безпеку дорожнього руху й охоплює прикордонні території, на яких проживає майже 300 тисяч людей. Проект передбачає створення при громаді добровільного пожежно-рятувального підрозділу, а також навчання добровольців та оснащення їх потрібним обладнанням.

 

 Бюджет проекту – € 712 358,85, з них € 641 122,65 (90%) – грант ЄС, € 71 235,85 (10%) – кошти бенефіціарів. Волинь отримає € 209 744,0, з них € 188 769 за рахунок гранту.

Читайте також: На Волині шалений вітер позривав дахи з людських хат, клубу і сільської ради (Фото. Відео)​.

Учасниками проекту від Волинської області є Устилузька, Поромівська, Павлівська, Литовезька, Іваничівська, Вишнівська, Рівненська, Голобська, Дубівська, Колодяжненська, Заболоттівська, Шацька, Любешівська, Жидичинська, Луківська громади.

З української сторони проект реалізовують Комунальна установа Волинської обласної ради «Агенція розвитку Єврорегіону «Буг» та Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», з польської – «Асоціація органів місцевого самоврядування Єврорегіону «Буг».