На Волині під Берестечком знайшли останки 42 німецьких солдатів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.64 € 31.22
На Волині під Берестечком знайшли останки 42 німецьких солдатів

Пошукова група розкопала також ідентифікаційні жетони й пляшки з інформаційними записками вояків.

Фото Галини ДМИТРУК.

На Волині під Берестечком знайшли останки 42 німецьких солдатів

Розкопки велися у самому містечку і в селі Лобачівка

Збір останків німецьких військовослужбовців часів Другої світової війни з метою їх ідентифікації й подальшого перезахоронення проводиться Німецькою Народною Спілкою по догляду за військовими похованнями на території Берестечківської громади.

Пошукові роботи відбулися нещодавно в селі Лобачівка, де, згідно з архівною інформацією, покоїлися німецькі солдати. Помимо останків тридцяти шести німецьких воїнів учасники робочої групи відшукали жетони та пляшки з інформацією про загиблих. Також було визначено місцезнаходження захоронень поблизу Свято-Духівського храму міста Берестечка на вулиці Козацькій.

Свого часу там розміщувався німецький госпіталь, куди на лікування звозили поранених у боях 1944 року. За переказами місцевих жителів, померлих хоронили на території цього ж закладу. Після розташування неподалік відділка радянської міліції та неприйнятністю сусідства НКВД із німецьким цвинтарем, захоронених солдатів викопали та, поприв’язувавши до коней, постягували в окоп на березі Стиру. Коли в 1991 році проводилося перезахоронення вояків УПА, останки яких покоїлися у тому ж окопі, дев’ять знайдених німецьких солдатів поховали в гробниці-склепі на берестечківському кладовищі.

Минулого тижня в результаті робіт, здійснених пошуковою групою, на території колишнього госпіталю було викопано останки ще шести німецьких воїнів, ідентифікаційні жетони й пляшки з інформаційними записками. За словами керівника робочої групи Романа Процайла, останки, віднайдені на території Берестечківської громади, а також із гробниці-склепу перепоховають на офіційному збірному цвинтарі в селі Потелич Жовківського району Львівської області, де хоронять німецьких військових із восьми областей західного регіону України.

За словами керівника робочої групи Романа Процайла, останки, віднайдені на території Берестечківської громади, а також із гробниці-склепу перепоховають на офіційному збірному цвинтарі в селі Потелич Жовківського району Львівської області, де хоронять німецьких військових із восьми областей західного регіону України.

За активну участь у пошуку поховань німецьких військовослужбовців, які загинули під час Другої світової війни в місті Берестечку, подякою Представництва Німецької Народної Спілки подогляду за військовими похованнями в Україні був відзначений директор Берестечківського народного історичного музею Олег Дергай. Він повідомив, що в травні 2003 року тут також проводилися пошукові роботи. У їх результаті в сквері поблизу Свято-Троїцького костелу розкопали останки п’яти німецьких солдатів, зокрема, двох саперів, кінного жандарма, піхотинця й зенітника.

Окрім того, за словами Олега Анатолійовича, на території Берестечка й досі існують можливі захоронення. У їх числі – поховання німецького повара, про якого гарно відгукувалися місцеві жителі. Готуючи для підрозділів, він підгодовував сім’ю, де проживав сам. Дітвору нерідко таємно пригощав шоколадками. Загинув під час одного з бомбардувань радянськими літаками. Повара похоронили місцеві жителі й тривалий період доглядали за його могилою.

Галина ДМИТРУК.

Читайте також у нас: «Поліщук зніс стовпа і залишив село без Інтернету».


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.