Волинські митники виявили злитки цинку, які намагались експортувати з України (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.20 € 30.49
Волинські митники виявили злитки цинку, які намагались експортувати з України (Фото)

Злитки вивозили під виглядом відходів цинкування.

Фото: Волинська митниця.

Волинські митники виявили злитки цинку, які намагались експортувати з України (Фото)

Товар прямував у Голландію

Прямуючи з України в Республіку Польща, в зону митного контролю митного поста «Ягодин» Волинської митниці заїхав вантажний транспортний засіб під керуванням громадянина України. Відповідно поданих до митного контролю товаросупровідних документів в згаданому автомобілі на адресу голландської компанії переміщувався вантаж «Окалина цинку», що являє собою порошкову фракцію відходів цинкування.

В результаті повного митного огляду, працівниками Волинської митниці було встановлено, що серед вантажу «Окалина цинку» переміщуються металічні злитки, сірого кольору, що не були заявлені в товаросупровідних документах, поданих до митного контролю.

Відповідно поданих до митного контролю товаросупровідних документів в згаданому автомобілі на адресу голландської компанії переміщувався вантаж «Окалина цинку», що являє собою порошкову фракцію відходів цинкування.

Згідно експрес-аналізу, проведеного за допомогою портативного аналізатора елементного складу «EXPERTMobile» було встановлено, що вміст хімічного елементу цинку «Zn» у відібраних зразках, з вищевказаних металічних злитків, складає понад 90%.

 

Таким чином, керівник підприємства-відправника намагався незаконно, з приховуванням від митного контролю, вивезти товар з митної території України.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч.1 ст. 483 Митного кодексу України. Санкція даної статті за такі дії передбачає конфіскацію прихованого від митного контролю товару та накладенням штрафу у розмірі 100 відсотків його вартості.