Курси НБУ $ 41.59 € 47.08
Поклонилися Гессе та Бандері: відомий волинянин отримав престижну премію в Швейцарії

Висока відзнака за книгу вибраних віршів «Артанія».

Фото з Фейсбук - сторінки Ігоря Павлюка.

Поклонилися Гессе та Бандері: відомий волинянин отримав престижну премію в Швейцарії

Професор Львівського університету Ігор Павлюк став лауреатом престижної міжнародної літературної премії, для отримання якої довелося проїхати шість країн

Це відразу зробили наші земляки з друзями, проговорили «Отче наш», помолилися за упокій душі Степана Бандери -  винуватець подорожі, номінант Ігор Павлюк, охоплений емоціями, у цьому сокровенному для багатьох українців місці записав свій виступ.

 Міжнародне визнання нашого земляка

  Науковець, письменник, перекладач, професор кафедри української преси факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, уродженець Локачинського району Ігор Павлюк, з творчістю якого не раз мали можливість ознайомитися читачі «Волині», став лауреатом нової міжнародної Швейцарської літературної премії – 2021 за книгу вибраних віршів «Артанія». 

Уродженець Локачинського району Ігор Павлюк, з творчістю якого не раз мали можливість ознайомитися читачі «Волині», став лауреатом нової міжнародної Швейцарської літературної премії – 2021 за книгу вибраних віршів «Артанія». 

   Видана українською та англійською мовами у США у 2020 році. Перекладач поезії - львів’янин, емігрант у США Юрій Лазірко, редактори – англійська поетеса Хіларі Ширз, а також перекладачка, писанкарка та філологиня Ганна Косів. Спонсором видання книги «Артанія» став канадський родинний Фонд Піцюрів, який очолює українська емігрантка Євгенія Піцюра-Швець. До слова, за більш як двадцять років за сприяння фонду було видано понад 60 тисяч примірників різної літератури, яку безкоштовно розповсюджують в  навчальних закладах і бібліотеках України.

   Як мовив Ігор Павлюк, «Артанія» – це стародавня назва України в тогочасних кордонах. Тематика віршів збірки –  кохання, філософія і Батьківщина. Книга поезій «Артанія» - чи не єдина книга українських письменників, чудову передмову до якої написав Нобелівський лауреат, всесвітньо відомий письменник Мо Янь. До речі, свого часу газета «Волинь» опублікувала його інтерв’ю з нововолинською поетесою світлої пам’яті Світланою Костюк.

   Подати книгу на міжнародну номінацію запропонували самі американські видавці. Ігор Павлюк погодився, і через пів року неочікувано отримав листа від журі. Номінант вважає, що здобуття престижної світової премії з літератури – це серйозний реалізаційний крок для кожного письменника.

  Варто згадати, що Ігор Павлюк уже вдруге удостоєний престижної світової премії. Першу він отримав шість років тому від британського ПЕН-клубу за книгу «Політ над Чорним морем» як одну зі ста найкращих книжок світу за останні 10 років. Після нагородження письменнику надійшло запрошення на членство у ПЕН-клубі, на яке з радістю погодився. Окрім цього, професор Львівського університету імені Івана Франка Ігор Павлюк також є лауреатом Народної Шевченківської премії, інших відзнак, а також членом Асоціації європейських письменників.

На могилі Степана Бандери не гаснуть свічки            

     Як зазначили учасники подорожі, поїздка в Швейцарію видалася не лише корисною, а й надзвичайно захоплюючою, залишила неймовірні враження. До речі,  вона стала можливою завдяки підприємцю з Нововолинська Ігореві Новосаду. Їхню  «команду» складали  ще головний редактор журналу «Всесвіт» Дмитро Дроздовський та доктор з Німеччини Крістоф Ріхтер.

  Долаючи неблизьку дорогу за маршрутом Львів – Хелм- Дрезден – Мюнхен-  - Австрія – Ліхтенштейн – Швейцарія – Італія, проїхали майже 4 тисячі кілометрів. Незважаючи на те, що перед  початком подорожі довелося обміркувати багато моментів, вирішили ризикнути. Непросто, з огляду на пандемію коронавірусу, було пересікти кордони. Але скрізь, де бували, відчували розуміння і повагу до тих, хто мав представляти Україну у Швейцарії. 

      На урочисте дійство - нагородження зібрали письменників з усього світу, серед яких було чимало італійців. За словами Ігоря Павлюка, премія не передбачала гонорару, лише спеціальну нагороду — диплом. Але це не применшило значимості церемонії. Адже цей той випадок, коли моральне домінує над матеріальним. Зазначимо, що відзнака дає змогу видавати книги у Європі, а також підвищує статус письменника.

   Духовна наповнюваність подорожі не обмежилася отриманням нагороди. Творчі люди на зворотному шляху побували в музеї та на могилі Германа Гессе - німецького письменника, філософа, лауреата Нобелівської премії в галузі літератури 1946 року.

  Знаково, що не обминули знаменитого українця Степана Бандеру. Справа честі для кожного патріота, буваючи в Мюнхені, віддати шану цій великій для України людині. Як розповів нововолинець Ігор Новосад, який вже втретє відвідав місце останнього спочинку Степана Бандери, там завжди відчувається потужна енергетика. На його могилі ніколи не в’януть квіти й не гаснуть свічки. До речі, чи за збігом обставин, а чи спеціально недалеко він місця поховання Бандери німці встановили кіоск – автомат. Там за 1.2 євро можна будь–коли купити свічку.

 Алла Лісова

Читайте також:Волинські «Оскари» отримали редакторка зі Львова і Матір Тереза з Луцька

Реклама Google

Telegram Channel