Дають місяць, щоб вакцинуватися: кого з волинян можуть усунути від роботи через відмову - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.34 € 30.45
Дають місяць, щоб вакцинуватися: кого з волинян можуть усунути від роботи через відмову

Якщо вакцинуватися препаратом Coronavac сьогодні чи завтра, друге щеплення людина отримає через 14 днів, тож за місяць вважатиметься повністю вакцинованою.

Фото ілюстративне.

Дають місяць, щоб вакцинуватися: кого з волинян можуть усунути від роботи через відмову

Четверта хвиля пандемії COVID-19 на Волині – у розпалі. Тим часом у МОЗ вже визначили перелік осіб, які підлягають обов’язковій вакцинації у разі переходу до «червоного» рівня епіднебезпеки, а він, зі слів інфекціоністів, не за горами. Попри те, що сьогодні область у «помаранчевій» зоні, через стрімкий ріст усіх індикаторних показників новини геть не втішні.

Про це під час брифінгу розповіла головна державна санітарна лікарка Волинської області Наталія Янко, повідомляє ІА Волинські новини.

З її слів, станом на сьогодні Волинь – у «помаранчевій» зоні разом з 15 іншими областями. Утім, кількість хворих на території області стрімко збільшується.

«За останню добу COVID-19 підтвердили у 322 волинян. Дуже велика кількість померлих – 15 осіб лише за вчора. За рівнем летальності Україна займає лідируючу позицію серед решти країн Європи. Здебільшого помирають нещеплені особи і ті, як мають хронічні захворювання», – поінформувала медик. Вона зазначила, що при перевищенні хоча б одного індикаторного показника область негайно перейде до «червоної» зони.

 При перевищенні хоча б одного індикаторного показника область негайно перейде до «червоної» зони.

Водночас лікарка зауважила, що при «червоному» рівні епідеміологічної небезпеки і дитячі садочки, і школи області будуть працювати у звичайному режимі без вимог повної вакцинації співробітників.

«У той же час працівники сфери освіти входять до переліку тих осіб, які підлягають обов’язковій вакцинації. Це наказ МОЗ та Міністерства юстиції. Тому потрібно цим людям необхідно отримати щеплення, щоб не обмежувати себе у своїх діях, щоб функціонували й бізнес, й інші заклади», – акцентувала Наталія Янко.

Водночас вона наголосила, що у відповідності до наказу МОЗ освітянам, а також працівникам органів центральної та виконавчої влади, соціальним працівників та співробітникам «Укрпошти» дається один місяць, що б пройти повне щеплення.

У відповідності до наказу МОЗ освітянам, а також працівникам органів центральної та виконавчої влади, соціальним працівників та співробітникам «Укрпошти» дається один місяць, що б пройти повне щеплення.

«До прикладу, якщо вакцинуватися препаратом Coronavac сьогодні чи завтра, друге щеплення людина отримає через 14 днів, тож за місяць вважатиметься повністю вакцинованою. Якщо раніше вакцинація була добровільною, то сьогодні уряд вводить обов’язкову вакцинацію для того, щоб можна було спокійно жити, працювати і бути захищеним», – підкреслила фахівчиня.

Нагадаємо, відучора Волинь перебуває у «помаранчевій» зоні і швидкими темпами наближається до введення «червоного» рівня епіднебезпеки.

Читайте також: За минулу добу через коронавірус померло 352 українців. Серед них 15 волинян