Оскаржують вирок рівненському хірургу, якого родичі звинуватили у смерті дитини - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.29 € 30.58
Оскаржують вирок рівненському хірургу, якого родичі звинуватили у смерті дитини

Суд першої інстанції виправдав медика.

Фото Pixabay.

Оскаржують вирок рівненському хірургу, якого родичі звинуватили у смерті дитини

Прокурори подали апеляційну скаргу до Рівненського апеляційного суду з вимогою скасувати виправдувальний вирок суду та засудити лікаря за ч. 2 ст. 140 КК України до визначеного санкцією статті покарання

На початку вересня цього року Рівненський міський суд виправдав лікаря обласної дитячої лікарні Костянтина Думановського, якого обвинувачували у неналежному виконанні професійних обов’язків, що призвело до смерті його малолітнього пацієнта.

У хворого вчасно не виявили розвиток ендотоксичного шоку та гострої серцевої недостатності.

 Нагадаємо, у листопаді 2015 року, з підозрою на апендицит до обласної лікарні привезли 5-річну дитину. Лікар-хірург тоді перебував на чергуванні й оглянув пацієнта, який перебував на стаціонарному лікуванні у відділенні планової хірургії.

У прокуратурі області вважають, що він неналежно виконав свої обов’язки, несвоєчасно зібрав анамнестичні дані хворого, не призначив проведення обов’язкової лабораторної діагностики дитини та не провів інші передбачені заходи.

Читайте також: Вчителів, які не вакцинуються від коронавірусу, відсторонять від роботи.

Відтак, у хворого вчасно не виявили розвиток ендотоксичного шоку та гострої серцевої недостатності. Йому не надали своєчасної медичної допомоги, що призвело до смерті. Тому прокурори оскаржують вирок.

Джерело: Пресслужба Рівненської обласної прокуратури.