Волинський лікар розповів, чи варто чистити вуха ватними паличками (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.29 € 30.58
Волинський лікар розповів, чи варто чистити вуха ватними паличками (Відео)

Бережіть свої вуха!

Фото Pxhere.

Волинський лікар розповів, чи варто чистити вуха ватними паличками (Відео)

Фахівець каже, що це небезпечно

Лікарі не рекомендують чистити вуха ватними паличками, адже ними можна легко травмувати шкіру слухових ходів і навіть барабанну перетинку.

Про це розповів отоларинголог Волинської обласної клінічної лікарні Олександр Щурук у програмі «Телемедицина» на 12 каналі, передає «Волиньпост».

Щоб почистити вуха, достатньо щодня зранку під час вмивання пальцем за допомогою мила змити те, що є у вушних раковинах

«Шкіра слухового ходу, особливо у кістковому відділі, ближче до барабанної перетинки, досить тонка і легко ранима. Навіть дотик до неї може викликати травму. А слуховий хід – це таке середовище, де температура наближається до 37 градусів. Там може бути волого, там може бути епідерміс, там може бути сірка. Тобто це сприятливе середовище для росту мікробів. Тому ми не рекомендуємо користуватися вушними паличками», – зазначив лікар.

За його словами, буває, що пацієнти випадково вушними паличками травмують навіть барабанну перетинку.

Читайте також: «Для мене ночі перетворюються на тортури…», або Як полегшити біль.

«Це вже перфорація. Якщо вона не затягується і приєднується якесь запалення, тоді вже доводиться робити операцію на барабанній перетинці», – застеріг він.

Щоб почистити вуха, достатньо щодня зранку під час вмивання пальцем за допомогою мила змити те, що є у вушних раковинах, каже лікар.