Матері довелося викопати тіло сина, щоб дізнатись істинну причину його смерті: внутрішніх органів там не було - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.21 € 30.92
Матері довелося викопати тіло сина, щоб дізнатись істинну причину його смерті: внутрішніх органів там не було

До суду справа таки не дійшла.

Фото te.20minut.ua.

Матері довелося викопати тіло сина, щоб дізнатись істинну причину його смерті: внутрішніх органів там не було

Результати незалежної експертизи обурили навіть представників МОЗ. Бо з тіла зникли внутрішні органи

Стало відомо, чому в Україні майже неможливо довести лікарську помилку. І чому, аби довести вбивство власного сина, мамі військовослужбовця і хірурга Олега Бенци з Тернопільщини довелося погодитись на ексгумацію тіла. 

Про це повідомляє ТСН.

Ця моторошна історія почалась рік тому. Військовослужбовець і хірург Олег Бенца відчув болі в животі, у нього була гостра форма панкреатиту. За допомогою він звернувся до лікарні, якій довіряв найбільше і де знав усіх, бо працював там сам, перш ніж пішов воювати на фронт. Від моменту, коли він переступив поріг лікарняної палати, мине 2 доби. 38-річний Олег Бенца помре – і причину смерті встановлюватимуть цілий рік.  

Коли було проведено ексгумацію тіла, що до речі дуже рідкісний випадок, виявили, що відсутні в тілі саме ті органи, які і мали би бути досліджені патологоанатомом як одна з причин смерті особи.

«Фактори, які могли вплинути на розвиток ускладнення – відсутність реальної діагностики і патологічного стану, неадекватна діагностика, відсутність додаткових методів діагностики УЗД, неправильне тлумачення лабораторних досліджень», - це згодом, після смерті чоловіка, констатує Дмитро Дзюба, експерт клініко-експертної комісії МОЗ. 

Аби знайти винних у смерті сина, Анна Бенца погодилась на відчайдушний метод – ексгумацію тіла. Результати незалежної експертизи обурили навіть експертів із МОЗ. Бо з тіла зникли внутрішні органи. 

«Коли було проведено ексгумацію тіла, що, до речі, дуже рідкісний випадок, виявили, що відсутні в тілі саме ті органи, які і мали би бути досліджені патологоанатомом як одна з причин смерті особи», - розповів Олег Мицик, адвокат потерпілої. 

Тобто хтось витягнув із тіла померлого всі нутрощі, що зменшує шанси матері довести недбальство лікарів. Однак до суду справа таки дійде. І цей медичний детектив може стати прецедентом для України. Чим завершиться ця історія? І чи вдасться ексгумувати лікарські помилки у цій справі.  

Читайте також: Пальцем трупа розблокував телефон і переказав гроші: нові подробиці вбивства закоханих (Відео).