
Ніхто достеменно не знає, що робити з нововолинськими шахтами.
Чи допоможе волинському місту урядова ініціатива
Трансформація вугільних регіонів – урядова ініціатива, в рамках якої Нововолинськ може отримати фінансування на розвиток.
Якщо так станеться, то вже наступного року надійде державна підтримка для розвитку соціальної інфраструктури, створення нових робочих місць у громаді.
Як саме це має відбуватися – це обговорювали під час столичного форуму «Справедлива трансформація вугільних регіонів: від планів до дій!», у якому взяли участь голова Нововолинської ТГ Борис Карпус та його заступниця Юлія Лефтер.
Адже вона передбачає не тільки інвестиції, а й соціальну складову через створення нових робочих місць, підтримку родин шахтарів.
Урядовці, міські голови вугільних регіонів, донори програми, експерти обговорили головні напрямки вугільної трансформації. Адже вона передбачає не тільки інвестиції, а й соціальну складову через створення нових робочих місць, підтримку родин шахтарів. А також енергетичний перехід - один з ключових елементів справедливої трансформації вугільних регіонів.
Для шахтарського Нововолинська є принциповим і важливим впровадження цієї програми. Адже раніше гірнича галузь була основним доходом бюджету й на шахтах працювали тисячі мешканців міста. Тепер це не лише йде на спад, а й ставиться питання, чи взагалі залишаться вугільні підприємства, які виконують свою основну функцію – дають енергетичне вугілля. Як відомо, із діючих залишається лише «Бужанська», колись перспективна шахта №9 йде на закриття. Перестали вести мову про завершення будівництва нової копальні №10 «Нововолинської».
То, може, Нововолинську допоможе нова урядова програма?
Читайте також: Нововолинські шахти перетворять на музеї?
