
Температуру в жодному разі не можна переносити на ногах.
Висока температура тіла: швидке вирішення проблем без паніки
Оптимальна температура тіла людини створює комфортні умови життя. Але навіть мінімальне підвищення призводить до дискомфорту
Його слід позбавлятися. Підвищену температуру іноді називають жаром. Це нормальна реакція організму на зовнішні чинники, що спричиняють, хоча і не завжди, різноманітні захворювання. Організм, таким чином, бореться з вірусами та бактеріями, які прийшли ззовні.
Існує кілька способів збити температуру. Найчастіше в екстремальних ситуаціях або при підвищених показниках більше 38,5°С лікарі рекомендують використовувати парацетамол як оптимальне рішення. Але є також кілька народних способів. Їх рекомендується використовувати у тих випадках, якщо температура не пов'язана із захворюваннями або вірусною інфекцією.
Як позбутися високої температури?
Рекомендації скоріш загальні, адже в кожному конкретному випадку потрібно уточнити інформацію у лікаря:
-
Відпочинок та сон. Під час відпочинку тіло відновлюється та самостійно бореться з вірусами. Сон виробляє додаткові гормони, що сприяє регенерації клітин;
-
Вживання рідини. На день потрібно пити як мінімум 2 літри води. Рекомендується негазована вода та трав'яні чаї;
-
Легка їжа. Нормальною реакцією організму на підвищення температури є втрата апетиту. Тому потрібно їсти супи, каші та овочі;
-
Пробіотики. Це корисні бактерії, які містяться не лише у таблетках, а й у кефірі. Вони допоможуть покращити роботу кишечника та імунної системи.
Температуру в жодному разі не можна переносити на ногах. Організм отримує подвійне навантаження та працює на знос. Це призводить до довшого оздоровлення.
Потрібно чітко дотримуватися рекомендацій лікарів та не займатися самолікуванням. При прийомі таблеток також потрібно пам’ятати про дозування.
Коли викликати лікаря?
За певних обставин потрібна допомога компетентної людини. Лікаря слід викликати за таких обставин, коли жар:
-
з'являється без причини;
-
триває довгий час (у дорослих більше 5 днів, у дітей більше 3 днів);
-
супроводжується загостренням хронічних захворювань.
Детальна діагностика організму та перевірка всіх систем дозволить сформувати клінічну картину та підготувати алгоритм лікування. При підвищенні температури важливо боротися з її джерелом і причиною, зниження медикаментами є лише чинником полегшення негативних симптомів. Потрібно чітко дотримуватися рекомендацій лікарів та не займатися самолікуванням. При прийомі таблеток також потрібно пам’ятати про дозування.
