Митрополит Луцький і Волинський Михаїл закликає українців відзначати Новий рік у день весняного рівнодення – 20-21 березня - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.32 € 32.11
Митрополит Луцький і Волинський Михаїл закликає українців відзначати Новий рік у день весняного рівнодення – 20-21 березня

Таки цікава пропозиція!

Фото glavcom.ua

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл закликає українців відзначати Новий рік у день весняного рівнодення – 20-21 березня

Правлячий архієрей не бачить проблеми у додержанні дохристиянських традицій, якщо вони не йдуть усупереч християнській вірі

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл укотре наголосив на нашій культурній своєрідності й закликав українців не забувати про це в християнських традиціях, пише pravoslaviavolyni.org.ua.

Зокрема, згадуючи Новий рік, архієрей стверджує, що давні слов’яни відзначали його у весняне рівнодення (у XXI ст. це 20–21 березня). «Все це події, пов’язані з весною, з новим періодом життя, посіванням пшениці тієї самої». Під впливом різних культур ми вже давно відзначаємо початок року 1 січня. Проте нині нам прищеплюють і китайський Новий рік, і безліч інших свят.

Високопреосвященний застерігає: «Тепер в нас стає важливо, чи ти народився в рік скорпіона, чи настає рік бика чи миші якоїсь... Китайський календар входить в таку систему своєрідних цінностей. Але ми втратили своє, українське, яке було від самого початку, і до християнського періоду було пошановане, і після було пошановане». Архіпастир наголошує на тих традиціях і святкуваннях, які були у дохристиянський час, і залишилися після хрещення Русі, і мають плекатися в наші дні, якщо не йдуть усупереч християнській вірі.

Ми повинні знати, хвалити українське, а не захоплюватися лише закордонним: чи іменами, чи словами, чи традиціями, забуваючи, що в наших жилах тече зовсім інша традиція – українська.

Архієрей закликає відроджувати наші традиції, свята, обряди. Але стверджує, що добре цікавитися й культурою інших народів, однак «треба мати самоідентичність. Тому важливо святкувати нам, українцям, український Новий рік. Це повинно бути нашим самовираженням».

«Треба повертатися до наших українських традицій, які пов’язані з нашою культурою, побутом, піснями, звичаями, – колядуванням, щедруванням, веснянками, гаївками тощо. Це все те, що виражає український характер, те, до чого закликає українська природа… Ми повинні знати, хвалити українське, а не захоплюватися лише закордонним: чи іменами, чи словами, чи традиціями, забуваючи, що в наших жилах тече зовсім інша традиція – українська», – запевняє керуючий єпархією.

Читайте також: Блогерка з Київщини заспівала гімн Росії на камеру і звинуватила Україну у війні (Відео).