Ексрозвідники ГУР кажуть, що Офіс президента погрожував кримінальними провадженнями - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.40 € 32.19
Ексрозвідники ГУР кажуть, що Офіс президента погрожував кримінальними провадженнями

Роман Червінський.

Фото УП.

Ексрозвідники ГУР кажуть, що Офіс президента погрожував кримінальними провадженнями

Колишній розвідник із Головного управління розвідки Роман Червінський заявив, що розвідникам, причетним до спецоперації із затримки «ваґнерівців», погрожували з Офісу президента кримінальним переслідуванням

Про це було заявлено в ефірі токшоу «Свобода слова з Савіком Шустером» на телеканалі «Україна».

«Спочатку були погрози звільненнями, кримінальними провадженнями, які передавалися нібито з Офісу президента. Після наради в Офісі президента нам передавалися такі «посили» - «що ви будете притягнуті до відповідальності, ви маєте мовчати!».

І тому почалися погрози. Вони сказали, що вони анулюють наші паспорти, що вони почнуть кримінальні провадження

Були пропозиції (розвідникам ГУР – Ред.) сказати, що операції не було. Саме у двадцятих числах лютого цього року ми були в керівників наших підрозділів, і вони це говорили прямим текстом, що «або мовчіть»... Взагалі намагалися переконати нас, мене особисто – ту людину, яка провела не менше 10 операцій – що це була російська операція. Мені було смішно, і тому я не мав бажання з ними про це говорити.

І тому почалися погрози. Вони сказали, що вони анулюють наші паспорти, що вони почнуть кримінальні провадження».

Червінський додав, що після публікації документів про зміст спейоперації на facebook-сторінці журналістки Яніни Соколової, в ГУР звільнили майже всіх розвідників, причетних до розробки спецоперації.

Він додав, що в нього є свідчення тиску влади на тих розвідників, які зберегли посади. Мовляв, хтось із владних кабінетів пропонував долучити звільнених розвідників до наклепу офіцерів, включно з Червінським, які керували спецоперацією, або ж інакше їх звільнять чи будуть переслідувати.

Читайте також: Зеленський вніс до парламенту законопроєкт про множинне громадянство. Що це таке​.