Курси НБУ $ 36.87 € 39.67
Pandora Зеленського: розслідувачі відкрили доступ до компрометуючих документів

Скандал пов’язаний з розкриттям офшорів президента Зеленського суттєво вплинув на його підтримку в Україні.

Фото УНН.

Pandora Зеленського: розслідувачі відкрили доступ до компрометуючих документів

Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) виклав у відкритий доступ інформацію про понад 15 тисяч офшорних компаній, фондів, трастів та інших організацій. Вони доступні для перегляду в базі даних ICIJ під назвою Offshore Leaks

Результати дослідження Pandora Papers були оприлюднені 3 жовтня. Журналісти отримали доступ до майже 12 мільйонів конфіденційних файлів від 14 компаній, що надають фінансові послуги у офшорах.

Нехай Зеленський відповідає за свої вчинки перед громадянами України. Нехай поверне гроші в Україну.

Зазначимо також, що незважаючи на спротив Офісу президента Зеленського ЗМІ опублікували розслідування «Офшор 95», на основі матеріалів Pandora Parers.  В цьому розслідуванні йдеться про те, що Володимир Зеленський та його соратники могли створити мережу офшорів у період 2012-2019 років, аби уникнути сплати податків в Україні. могли отримувати десятки мільйонів доларів від Ігоря Коломойського. Також розслідування виявило причетність президента і цих фірм до переказу на офшорні рахунки 40 млн доларів з Приватбанку від структур, пов'язаних з олігархом Ігорем Коломойським. 

Крім того, згідно з матеріалами розслідування Pandora Parers, у Лондоні розташована одна з квартир, яку придбав президент України Володимир Зеленський і оформив на осіб із найближчого оточення. Після публікації цієї інформації українська громада в Лондоні провела акцію протесту під будинком, де розташована квартира Зеленського. 

«Кожен має відповідати за свої вчинки. Нехай Зеленський відповідає за свої вчинки перед громадянами України. Нехай поверне гроші в Україну. Продасть квартиру чи продасть пару квартир… Нехай їх задекларує», - висловили обурення активісти тим, що Зеленський причетний до корупційних оборудок та приховував свої реальні доходи.

Скандал пов’язаний з розкриттям офшорів президента Зеленського суттєво вплинув на його підтримку в Україні. Після оприлюднення розслідування Pandora Parers соціологічні служби зафіксували різке падіння рейтингу Володимира Зеленського.

Зокрема, опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) 15-18 жовтня 2021 року зафіксувало, що 56,9% українців вірять, що Володимир Зеленський та його бізнес-партнери володіють офшорними рахунками за кордоном, а Ігор Коломойський виводив кошти з ПриватБанку, в тому числі через «95 квартал».

Читайте також: Медики мають отримувати не одноразові премії, а гідну заробітну плату, – Марина Порошенко.

Telegram Channel