Курси НБУ $ 36.36 € 39.82
Українським жінкам із десятків професій доведеться стати на військовий облік

Кожен військкомат самостійно визначає алгоритм, як стати на облік.

Фото АрміяInform.

Українським жінкам із десятків професій доведеться стати на військовий облік

У переліку є багато поширених професій, зокрема лікарі, програмісти, юристи та водії

В Україні представницям багатьох поширених професій доведеться стати на облік військовозобов'язаних. У Міністерстві оборони обіцяють вже до кінця року розробити відповідну процедуру.

Про це свідчить наказ Міністерства оборони від 11 жовтня, який набув чинності 17 грудня, передає Громадське.

Цим документом затвердили перелік спеціальностей та/або професій, які є спорідненими з відповідними військово-обліковими спеціальностями. Представниці цих сфер беруться на військовий облік військовозобов'язаних.

У списку можна знайти й, здавалося б, доволі далекі від військової сфери професії — фотографів, бібліотекарів та навіть фахівців у галузі страхування.

У переліку є багато поширених професій, зокрема лікарі, програмісти, юристи та водії. Проте там можна знайти й, здавалося б, доволі далекі від військової сфери професії — фотографів, бібліотекарів та навіть фахівців у галузі страхування. Повний перелік професій можна побачити тут.

Цей наказ зобов'язує головнокомандувача упродовж 6 місяців синхронізувати з цим документом нормативно-правові акти. Проте радниця заступника міністра оборони Наталія Воронкова 22 грудня в етері «Громадського радіо» розповіла, що вже до кінця року відомство розробить алгоритм, як жінкам стати на військовий облік.

«Кожен військкомат самостійно визначає алгоритм, як стати на облік. Думаю, що ми розробимо алгоритм і до кінця наступного тижня він буде на сайті військкоматів. Якщо буде можливість, то на облік можна буде стати електронно», — пояснила Воронкова.

Хто такі військовозобов'язані?

Згідно з законом про військовий обов'язок і військову службу, це люди, які перебувають у запасі для комплектування Збройних сил та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.

Стати на військовий облік є обов'язком для представниць перелічених професій, якщо вони підходять за станом здоров'я та віком (від 18 до 60 років).

Читайте також:Армія замовила луцькому заводу ремонт авіадвигунів на 68 мільйонів

Telegram Channel