Розвідка США: Путін планує вторгнення в Україну у січні-лютому - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.37 € 32.06
Розвідка США: Путін планує вторгнення в Україну у січні-лютому

Кляті супостати!

Фото AFP/GETTY IMAGES

Розвідка США: Путін планує вторгнення в Україну у січні-лютому

Московити планують задіяти провокації...

США отримали інформацію, що Росія готує спецоперацію на сході Україні, мета якої здійснити фейкову атаку на російських військових, звинуватити в цьому Україну і відповісти вторгненням у сусідню державу.

Про це повідомляє CNN із посиланням на американських чиновників, інформує Українська правда.

Деталі: За даними одного з посадовців, в РФ для цього підготували цілу групу оперативників. Вони пройшли спеціальний курс підготовки з ведення бою в умовах міста та використання вибухівки для проведення диверсій.

Радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван звернув увагу, що ця інформація підтверджує нещодавню заяву Головного управління розвідки України, згідно з якою російські спецслужби готують провокації проти військ РФ, щоб звинуватити в цьому Україну.

Салліван пообіцяв, що протягом наступної доби у його відомства буде більше подробиць щодо підступних планів Росії і він поділиться ними з пресою.

Салліван пообіцяв, що протягом наступної доби у його відомства буде більше подробиць щодо підступних планів Росії і він поділиться ними з пресою.

Чиновник уточнив, що російські військові планують розпочати цю операцію за кілька тижнів до вторгнення, яке може відбутися між серединою січня і серединою лютого.

Салліван порівняв ситуацію із вторгненням РФ у Крим в 2014 році.

За його словами, в США також помітили, як останнім часом російські «суб'єкти впливу» почали просувати серед росіян, зокрема в соцмережах, тему вторгнення в Україну через нібито «погіршення в країні ситуації з правами людини» та «підвищення рівня войовничості в українських лідерів».

Що було раніше: У п'ятницю Головне управління розвідки Міноборони заявило, що має інформацію про підготовку російськими спецслужбами провокацій проти військовослужбовців РФ, щоб звинуватити в цьому Україну.

Читайте також: Оголосили короткий список номінантів на Шевченківську премію 2022 року.