Курси НБУ $ 29.25 € 30.92
По 60 тисяч хворих щоденно: розповіли, коли Україну накриє потужна хвиля «Омікрону»

Фото ілюстративне / Pixabay.

По 60 тисяч хворих щоденно: розповіли, коли Україну накриє потужна хвиля «Омікрону»

Головний санлікар України Ігор Кузін прогнозує різкий стрибок захворюваності на новий штам коронавірусу

Близько 1 мільйона українців можуть захворіти вже в лютому. Про про це Кузін сказав під час інтерв’ю для LIGA.Life, передає ТСН.

Кузін заявив, що вже наступного місяця в Україні можуть реєструвати майже по 60 тисяч випадків захворювання щодня. 

За досвідом інших країн світу спостерігається, що умовно хвиля «Омікрону» наростає впродовж одного-півтора тижня максимум і спадає так само швидко.

«За попередніми розрахунками, представленими Радою національної безпеки та оборони, 59 000 осіб може хворіти щоденно, сумарно біля 1 млн українців за лютий може захворіти», — зазначив головний санлікар.

За його словами, такі прогнози є ще «доволі оптимістичними». Кузін каже, що за досвідом інших країн світу спостерігається, що умовно хвиля «Омікрону» наростає впродовж одного-півтора тижня максимум і спадає так само швидко. За американськими прогнозами, які роблять для України, зменшення випадків захворюваності очікується до 1 квітня. 

«Пікові показники захворюваності, за прогнозами РНБО, – десь 20-25 лютого. Але наскільки швидким буде спадання, наскільки швидко буде саме ця хвиля запускатися і в яких регіонах – поки що рано казати... По суті, це хвиля на півтора місяця максимум, яка призводить до пікових навантажень на медсистему і на роботу об’єктів критичної інфраструктури», — зазначив Кузін. 

Нагадаємо, керівниця Центру респіраторної медицини та алергології КЛ «Феофанія» Світлана Гук припустила, що пік коронавірусної хвороби в Україні очікується тривалістю декілька тижнів.

Читайте також: COVID-19: на Волині – 400 нових випадків, в Україні – 20 тисяч.

Telegram Channel