Курси НБУ $ 29.25 € 30.91
Трьох підлітків помітили біля блокпостів: у Луцьку російські спецслужби вербували школярів

Правоохоронці звернули увагу на трьох підлітків, які постійно крутилися біля одного з блокпостів.

Фото: СБУ.

Трьох підлітків помітили біля блокпостів: у Луцьку російські спецслужби вербували школярів

Невідомі намагалися дізнатися у дітей про ситуацію в регіоні

російські спецслужби вербували українських школярів. Зокрема, три таких випадки правоохоронці зафіксували в Луцьку. Підлітки фотографували військові об'єкти, у їхніх телефонах знайшли й листування з невідомими, які цікавилися ситуацією у регіоні. Про це повідомили в пресслужбі управління Служби Безпеки України у Волинській області.

«9 травня у Луцьку правоохоронці звернули увагу на трьох підлітків, які постійно вешталися біля одного з блокпостів. Причину свого перебування там школярі пояснити не змогли», – розповіли у СБУ.

Силовики перевірили телефони семикласників. У них вони знайшли багато фотографій Луцького військового аеродрому та ремонтного пункту. Окрім цього, у телефонах школярів були переписки з російськими абонентами.

У телефонах школярів були переписки з російськими абонентами.

У листуванні невідомі намагалися дізнатися у дітей про ситуацію в регіоні, розташування військових об'єктів та техніки. Контррозвідники пояснили школярам, чому таке «спілкування» з окупантами несе величезні ризики. Профілактичні бесіди провели й з батьками семикласників.

«Радимо учителям та батькам постійного обговорювати з дітьми питання інформаційної безпеки в різноманітних інтернет-чатах, онлайн-іграх та соціальних мережах. Якщо будь-які особи звертаються до вас чи до ваших дітей з проханнями вислати фотографію місцевості чи конкретного стратегічно важливого об’єкта, або просто розпитують про стан такого об’єкту, є велика ймовірність, що вас хочуть використати на шкоду Україні та вашого міста, зокрема», – додали у Службі Безпеки.
 

 

Telegram Channel