Курси НБУ $ 29.25 € 30.40
У росії намагалися підірвати нафтопровід «Дружба», було три вибухи

Розливу нафтопродуктів вдалося уникнути.

Фото pravda.com.ua.

У росії намагалися підірвати нафтопровід «Дружба», було три вибухи

Російські медіа пишуть, що 11 червня неподалік селища Гулівка у Брянській області (40 км до кордону з Україною) прогриміли три вибухи – тоді ж спрацював сигнал про втрату зв’язку із засувкою трубопроводу «Дружба»

Про це повідомляє «Медуза» з посиланням на «Базу».

Повідомляється, що одним із вибухів було пошкоджено трансформаторну підстанцію з енергоблоком засувки нафтопроводу.

Ще один вибух стався у місці, де прокладено кабель – там залишилася вирва 40 на 20 см.

«Дружба» – найбільша у світі мережа магістральних нафтопроводів.

Третій вибух пошкодив протипідкопну трубу (додатковий засіб захисту, який заривають у землю на режимних об’єктах), залишивши вирву 40 на 60 сантиметрів.

Наголошується, що сам трубопровід «Дружба» не постраждав, проте протипідкопна труба та підстанція виявилися пошкодженими, а також було знеструмлено енергоблок управління засувкою.

За даними «Бази», розливу нафтопродуктів вдалося уникнути – з 24 лютого трубопровід законсервовано, але всередині знаходиться дизельне паливо.

Тим часом кремлівські ЗМІ поширюють заяву «Транснафти», що перебоїв у роботі нафтопроводу не було, прокачування нафти в Європу йде за графіком з обох гілок.

«Дружба» – найбільша у світі мережа магістральних нафтопроводів. Її побудували в 60-х рр., щоб постачати нафту до Східної Європи в соціалістичні дружні на той момент СРСР країни.

Останні новини:

Усі новини російсько-української війни – тут.

Telegram Channel