З’явилися нові дані щодо списків загиблих полонених в Оленівці
Теракт у колонії був не випадковістю, а цілеспрямованим убивством, вважає військовослужбовець
Українська сторона продовжує роботу щодо ідентифікації кількості та особистостей полонених, які загинули після російської провокації в Оленівці Донецької області. За словами екскомандира полку «Азов», капітана Максима Жоріна, частина російських списків щодо жертв та постраждалих на території колонії є правдивими, повідомляє Суспільне.
Повних підтверджених списків загиблих наразі немає, наголосив він: «Зараз, на жаль у нас немає чітких списків загиблих та поранених. Це надзвичайно складно для близьких та рідних, які чекають на повернення додому. Які просто зараз в такому підвішеному стані знаходяться. Але Росія не надає жодних офіційних списків».
Жорін також розповів, що дізнався про трагедію одним із перших і також отримав свідчення про переведення частини військових в іншу будівлю, де згодом стався вибух. За його словами, це є підтвердженням того, що вибух був спланованим вбивством.
Жорін також розповів, що дізнався про трагедію одним із перших і також отримав свідчення про переведення частини військових в іншу будівлю, де згодом стався вибух. За його словами, це є підтвердженням того, що вибух був спланованим вбивством.
«Ми знаємо точно по свідченнях з самої Оленівки, про те, що всі хто знаходився у цьому приміщенні, їх туди перевели напередодні, тобто, спеціально для цього. Скоріш за все, це приміщення було підірвано завчасно підготовленими засобами. Це не був «прильот» точно. Зараз навіть по аерокосмічних знімках дуже чітко видно, що жодних слідів «прильотів» і роботи артилерії — на території немає. По вигляду руйнування приміщення, видно було що, воно було підірвано зсередини», — розповідає Жорін.
Жорін вважає, що ООН та МКЧХ як гаранти здоров'я і життів військових, які виходили з «Азовсталі» і яких згодом утримували в Оленівці, мають якомога швидше знайти можливість поговорити зі свідками трагедії.
«Я дуже добре пам’ятаю, як під час виходу з «Азовсталі» і (Міжнародний комітет Червоного Хрета) Червоний Хрест і ООН розповідали про те, що вони готові брати на себе відповідальність, про те що вони готові слідкувати за умовами утримання. Але за весь цей час Червоний Хрест був виключно один раз на території Оленівки, у перший день коли виходили з Азовсталі.
Ми маємо у прямому сенсі, як країна, примушувати міжнародні організації в чиї обов’язки це входить — саме ООН та Червоний Хрест розбиратись із цією ситуацією, добиватись і вимагати від Росії потрапити на місце злочину. І дуже важливо не просто потрапити на місце злочину, а й отримати можливість поспілкуватись зі свідками, які були у цьому приміщенні і які вижили», — додав він.
Жорін підтвердив, що полк «Азов» розпочинає свій власний пошук та ідентифікацію кожного, хто мав відношення до подій в Оленівці.
Раніше Міжнародний комітет Червоного Хреста «МКЧХ» подав запит на доступ до контрольованого російськими військовими табору для військовополонених в Оленівці. За словами представників організації, їм було відмовлено. В офіційній заяві зазначено, що організація відразу запросила доступ до Оленівки та військовополонених, пропонуючи свою допомогу.
Повідомляється, що МКЧХ запросив доступ, щоби визначити стан здоров’я та стан усіх людей, які перебували на місці під час нападу. Також повідомляється, що представники організації підтримують контакти з родинами та приймають їхні запити.
«Наше вчорашнє прохання про доступ до військовополонених з Оленівської колонії не було задоволено. Надання Міжнародному комітету Червоного Хреста доступу до військовополонених є обов'язком сторін конфлікту відповідно до Женевських конвенцій», – йдеться у повідомленні МКЧХ Україна у Twitter за 30 липня.
Читайте також: «Окупанти про місто, яке ЗСУ можуть звільнити невдовзі: «Тут ні**я немає» (Фото)».