Курси НБУ $ 39.79 € 42.38
Україна подала низку термінових вимог до ЄСПЛ щодо захисників «Азовсталі»

Тримаймося...

Фото Дмитра Козацького.

Україна подала низку термінових вимог до ЄСПЛ щодо захисників «Азовсталі»

Окремо Україна вимагає змусити росію надати інформацію щодо тримання та медичного забезпечення, якого потребують українські герої

У вівторок, 23 серпня, Україна подала низку нових термінових вимог до Європейського суду з прав людини щодо захисників «Азовсталі».

Про це йдеться у спільній заяві Мін’юсту та Міністерства закордонних справ, передає УНІАН.

«Україна подала низку нових термінових вимог у порядку Правила 39 Правил ЄСПЛ щодо забезпечення права на життя та заборону катування, гарантованих статтями 2 та 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, стосовно українських захисників «Азовсталі», які, самовіддано тримаючи оборону до останнього, потрапили до полону російських окупантів», - йдеться у заяві.

Наша позиція чітка: вони є військовополоненими, жодного суду не може бути проведено над ними.

Зазначається,  що вказане клопотання подано в межах міждержавної справи «Україна проти Росії (Х)» за заявою № 11055/22 щодо порушення прав людини під час повномасштабного вторгнення росіян до нашої країни.

Україна також вимагає вжиття термінових заходів щодо недопущення використання українських захисників у будь-якого роду так званих «трибуналах» та інших показових судилищах, зрежисованих російськими загарбниками.

Крім того, Україна звернулася до ЄСПЛ з вимогою змусити росію надати інформацію щодо тримання та медичного забезпечення, якого потребують українські герої.

«Українські захисники Маріуполя є комбатантами, законними учасниками воєнних дій. У разі потрапляння в полон, вони отримують статус військовополонених, який вимагає належного поводження на основі третьої Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 1949 року. Проведення будь-яких судилищ над військовополоненими в цілях пропаганди забороняється і прирівнюється до воєнних злочинів. Ми звертаємося до світу з вимогою використати всі наявні механізми задля захисту наших військовополонених і притягнення РФ та конкретних осіб до відповідальності за їхні злочини», – заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

«Україна фіксує злочини російської федерації та використовує наявні міжнародно-правові можливості задля забезпечення прав українських захисників, які перебувають у полоні російських окупантів. Наша позиція чітка: вони є військовополоненими, жодного суду не може бути проведено над ними. Ми очікуємо, що ЄСПЛ уважно розгляне і задовольнить клопотання України», – наголосила заступниця міністра юстиції Ірина Мудра.

Останні новини:

Усі новини російсько-української війни – тут.

Telegram Channel