
Вічна слава нашим Героям!
Ікони-барельєфи для батьків полеглих Героїв приїхали на Волинь з Італії (Фото)
Їх у Павлівській територіальній громаді вручили рідним 12 загиблих воїнів
«Народ, осяяний пам’яттю, – безсмертний. Поки існує пам’ять людська – є надія. Живіть за тих, хто прилітає пташкою до маминого вікна… Хто йде дощем… Хто квіткою насниться своїй доньці… Ви для нас живі, ми про вас пам’ятаємо!» – звернулася у листі до українців скульпторка з Італії, українка за походженням, ініціаторка проєкту «Ікона пам’яті загиблим за незалежність України» Олена Карамушка й закликала від імені української діаспори цінувати жертовність мужніх героїв і ніколи їх не забувати.

Ці зворушливі рядки зачитала минулої неділі присутнім у фойє Павлівського ліцею волонтерка цього проєкту з Житомира Вікторія Боровська. Тут відбулося вручення 12 ікон батькам, родичам загиблих учасників АТО-ООС із чотирьох територіальних громад колишнього Іваничівського району, в чиї домівки увірвалося зненацька горе й поселилося там назавжди.
Кожен з наших Героїв житиме – допоки його згадують.

Пані Вікторія розповіла, що ці барельєфи виготовлені власноруч, кожен з яких – це витвір мистецтва, в який вкладена частинка душі. На кожній іконі – фотографія захисника та іменний сертифікат з відповідним номером. В основі – образ жінки-матері, яка обіймає воїна, свічка, «Біблія» та «Кобзар», на фоні яких обриси українських міст, «символ стійкості та незламності» – Донецький аеропорт, картини воєнних баталій. Окремо визначено місце для світлини загиблого Героя. Пані Вікторія подякувала матерям Героїв.
До слова, цей Всеукраїнський проєкт «Ікона пам’яті», головною метою якого є вшанування та увіковічення імен загиблих Героїв України, які віддали своє життя за нас з вами, розпочався наприкінці 2015 року у Василькові на Київщині. До нього згодом долучилися й інші регіони – Дніпро, Кропивницький, Житомир, Харків. Вже виготовлено й вручено майже 600 ікон.
Голова громадської організації «Герої не вмирають», ініціаторка цього надзвичайного дійства Софія Дармофал, син якої Сергій загинув у 2014 році на Донеччині, вручила гостям із Житомира подяку за безкорисливість, небайдужість, добросердечність, патріотичну позицію та хвилини спогадів.
В залі панувала незвичайна аура. У центрі – стенд із фотографіями Героїв Іваничівщини, які на склі намалював їхній земляк, майданівець Руслан Кашаюк, який у 2014 році пішов також добровольцем на Схід захищати Батьківщину. За ним – українські прапори з привезеними святинями.

Священнослужителі Павлівської громади відслужили панахиду, освятили ікони. Свою творчість присутнім подарували народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Берегиня» з села Жашковичі, народний вокальний колектив «Вінок з барвінку» села Радовичі, вокальний колектив «Мелодія душі» з Колони, солісти Ростислав Матвійчук (село Грушів) та Катерина Мозола (Старий Порицьк).
Їхні пісні слухали матері й дружини полеглих, які прийшли сюди з дітками, окремі з яких не пам’ятають загиблого батька або ніколи його не бачили. Але кожен з наших Героїв житиме – допоки його згадують.
Останні новини:
- На Рівненщині живим коридором в останню дорогу провели 43-річного захисника (Фото).
- Стало відомо про загибель 34-річного військового з Волині.
- Стать не має значення: офіцерка волинської бригади розповіла про службу.
- «Мені сильно соромно»: волинянка вибачилася за негідне ставлення до мови своєї держави (Відео).
- На Волині змінився рівень захворюваності на коронавірус.
- На фронті загинув адвокат з Рівненщини.
Усі новини російсько-української війни – тут.
