Курси НБУ $ 39.43 € 42.75
У четверту річницю Томосу Вселенський Патріарх Варфоломій запросив Порошенка на Фанар (Фото, відео)

Петро Порошенко зокрема обговорив із Вселенським Патріархом питання впливу церкви московського патріархату в Україні

Фото eurosolidarity.org.

У четверту річницю Томосу Вселенський Патріарх Варфоломій запросив Порошенка на Фанар (Фото, відео)

Як відомо, 6 січня 2019 року Вселенський Патріарх офіційно вручив предстоятелю Православної церкви України Митрополиту Епіфанію Томос про автокефалію української церкви, підписаний напередодні у храмі святого Георгія

У четверту річницю Томосу Вселенський Патріарх  Варфоломій запросив п’ятого Президента Петра Порошенка у свою резиденцію на Фанар.  

П'ятий Президент подякував Його Всесвятості Патріарху Варфоломію за постійну підтримку України. «Сьогоднішній день справді історичний, чотири роки тому з великої любові Його Всесвятості була створена Украінська Церква, об’єднавши всі православні церкви України. І сьогодні ми маємо одну об’єднану націю і одну об’єднану церкву. Завтра Митрополит Епіфаній проведе різдвяне богослужіння у Києво-Печерській Лаврі», – сказав Порошенко журналістам. 

Патріарх Варфоломій передав україньскому народу щире блогословення і привітав з Різдвом Христовим.

Вітаю українських вірян з Різдвом, яке ви відзначаєте завтра. Митрополит Епіфаній матиме службу завтра в Лаврі. Ми показуємо єдність з вашими вірянами в ім‘я свободи та стабільності в Україні.

 «Ми дуже щасливі, для нас честь приймати наших добрих друзів тут, президента Петра Порошенка. Ми разом співпрацювали для надання нового статусу Православній Церкві України. Ми досягли успіхів у цьому і тепер молимося за об’єднання всіх православних вірних в країні навколо ПЦУ – це єдине можливе рішення. Ми молимося за завершення цієї несправедливої війни та агресії день і ніч, за українських людей, сильних і відважних, які наважилися захищати цілісність і свободу України. Ми з вами через любов і молитви. Ми раді бачити, що міжнародна спільнота також з вами. Справедливість і правда завжди перемагає», – сказав Варфоломій.

«Вітаю українських вірян з Різдвом, яке ви відзначаєте завтра. Митрополит Епіфаній матиме службу завтра в Лаврі. Ми показуємо єдність з вашими вірянами в ім‘я свободи та стабільності в Україні», – додав Вселенський Патріарх.

Петро Порошенко також обговорив із Вселенським Патріархом питання впливу церкви московського патріархату в Україні. Як відомо, нещодавно ПЦУ звернулася до Варфоломія і до предстоятелів інших церков щодо засудження дій рпц.

 

«Ми не можемо допустити зв’язків із церквою країни – агресора, яка вбиває українців в Україні. Це не церква, де диявол. І в цій ситуації я дуже ціную вашу любов до України, до українського народу, до Бога. І якщо Бог з нами, яка різниця хто проти нас. Я думаю, що за ці чотири роки ми пройшли велику відстань, чимало людей приєдналися до нашої церкви. Наша церква відкрита до об’єднання. На мою думку, діяльність нашої церкви, Православної Церкви України є надзвичайно важливою для нашої майбутньої перемоги, не менш важливою, ніж діяльність наших військових, наших волонтерів, наших людей», – наголосив п’ятий Президент.

«Ще у 2018 році було ухвалено угоду між державою Україна і Вселенським престолом про співпрацю у підтримці Православної Церкви України, зокрема щодо її міжнародного визнання. І відповідно всі, хто працює на інтерес держави Україна, мають їй слідувати. Що дуже важливо – щодо засудження російської православної церкви як організації, яка сповідує фактично єретичні ідеї «русского міра», яка підтримує війну проти України і яка має бути засуджена», – пояснює народний депутат Ростислав Павленко. 

«Ми помолилися Богові за перемогу України у війні проти загарбників», – зазначає Порошенко.

«В четверту річницю отримання Томосу я тут, щоб передати ваші послання вдячності від українського народу Його Всесвятості Патріарху Варфоломію за його служіння Україні», – резюмує Порошенко.

Останні новини:

Усі новини російсько-української війни – тут.

Реклама Google

Джерело: Офіційний сайт «Європейської солідарності».
Telegram Channel