В Україні грип з коронавірусом можуть спричинити «твіндемію»
Ситуація погіршується
Попри те, що увага до коронавірусу серед українців впала, вірус продовжує стрімко поширюватися і уражати організми людей. Експерти вважають, що справжня кількість захворювань і летальних випадків може бути більшою за офіційну статистику, передає «Дивогляд»
Лікар-інфекціоніст Федір Лапій заявив, що в результаті інфікування ковідом в Україні щотижня госпіталізують близько 3 тис пацієнтів, а помирає від 50 до 70 осіб. При цьому 85% летальних випадків зареєстрували серед людей, старших 60 років. Серед молодих людей рівень смертей нижчий.
«Є смертельні випадки серед дітей, вони насправді рідкісні. Але якщо брати ще один важливий показник – близько 3 тис госпіталізованих щотижня ми маємо в Україні», – повідомив лікар-інфекціоніст.
Існує думка про появу так званої твіндемії, що являє собою одночасну епідемію грипу і коронавірусу.
Ситуація у світі ще гірша – нещодавно у США зареєстрували новий субваріант Омікрона ХВВ.1.5, який вже спричинив чимало нових інфікувань і поширився на країни Європи.
Фахівці постійно наголошують на необхідності проходження повного курсу вакцинації та отриманні бустерних доз. Це дозволить полегшили перебіг вірусу в організмі і допоможе уникнути ускладнень.
У зимовий період варто також звернути увагу і на грип, від якого також існують вакцини. Раніше вважалося, що змішувати препарати від різних вірусів небезпечно, але експерти лише підтверджують ефективність змішаних схем вакцинації.
«Вакцинація триває не лише від COVID-19, а й від грипу», – підкреслив Федір Лапій.
Існує думка про появу так званої твіндемії, що являє собою одночасну епідемію грипу і коронавірусу. Інфекціоніст наголосив, що наразі в Україні зареєстровано дуже багато випадків захворювань на грип, а ось наступна хвиля ковіду, яку прогнозують вже давно, може спричинити появу твіндемії.
Читайте також: За тиждень п’ятеро волинян померли від коронавірусу.