Курси НБУ $ 41.21 € 45.05
Інтернет під прицілом: після невдач на полі бою РФ посилює кібератаки на цивільні послуги

2000 кібератак за рік.

Фото з соцмереж.

Інтернет під прицілом: після невдач на полі бою РФ посилює кібератаки на цивільні послуги

Атаки відбулися в розпал зими і спричинили неабиякий дискомфорт для українців, тактику, яку Росія продовжує дотримуватися в нинішні холодні місяці

Після численних невдач на полі бою в Україні росіяни посилюють кібератаки на цивільні послуги, такі як електрика та Інтернет — новий наступ, покликаний зламати волю звичайних громадян і переломити хід війни, пише Дзеркало тижня з посиланням на Politico

Хоча Росія більше покладалася на ракетні удари, ніж на кіберзброю для досягнення своїх цілей в Україні, атаки на групи енергетичної, урядової та транспортної інфраструктури показують, що кібератаки все ще є ключовою частиною загальної стратегії Москви у намаганнях окупації.

Хоча Росія більше покладалася на ракетні удари, ніж на кіберзброю для досягнення своїх цілей в Україні, атаки на групи енергетичної, урядової та транспортної інфраструктури показують, що кібератаки все ще є ключовою частиною загальної стратегії Москви у намаганнях окупації.

Темпи кібератак, спрямованих проти України, були невпинними протягом останніх 12 місяців. У той час як атаки були спрямовані на військові об’єкти — як, наприклад, широко засуджена атака на українську супутникову компанію Viasat на початку війни, яка порушила український військовий зв’язок, — хакери ще більше націлюються на важливі комунальні послуги, які використовуються в повсякденному житті.

2000 кібератак за рік 

Згідно зі статистикою Української групи реагування на комп’ютерні надзвичайні ситуації, наданою POLITICO, у 2022 році на українські організації було скоєно понад 2000 кібератак. Хоча понад 300 із цих атак були спрямовані на сектор безпеки й оборони, понад 400 атак були спрямовані на групи, які впливають на цивільне життя, включаючи організації в комерційному, енергетичному, фінансовому секторах, телекомунікаційному секторі та програмному забезпеченні. Понад 500 інших атак були спрямовані проти урядових груп.

У нещодавньому звіті Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України встановлено, що хоча темпи кібератак проти України уповільнилися загалом у період з вересня по грудень 2022 року, ці атаки все частіше були спрямовані на державні служби та енергетику, а не на військові цілі.

Москва намагається зробити ці напади максимально психологічно важкими для українців, кажуть інсайдери. У грудневому звіті Microsoft попередила, що Кремль координує кібератаки та ракетні удари по українських енергетичних і водних групах, і що ці руйнівні кібератаки можуть поширитися на країни, такі як сусідня Польща, і приватні компанії, які надають допомогу Україні. До них відносяться організації, які надають гуманітарну допомогу.

Атаки включали невдалу спробу, спрямовану на електричну підстанцію, яка призвела б до відключення електроенергії для мільйонів українців, інцидент, жахливо схожий на попередні успішні атаки, пов’язані з Росією, у 2015 та 2016 роках, які вимкнули світло в деяких частинах України. Ці дві попередні атаки відбулися в розпал зими, ймовірно, спричинили максимальний дискомфорт для українців, тактику, яку Росія продовжує дотримуватися в нинішні холодні місяці.

«Ми бачили, як росіяни націлювалися на цивільну інфраструктуру в невдалих спробах підірвати бажання українців воювати», — сказав голова Комітету з розвідки Сенату Марк Уорнер (D-Va.) у заяві, наданій POLITICO.

Читайте також: «CША звинуватили росію у кібератаках проти України до і під час повномасштабної війни»

Російські хакери також успішно скомпрометували групи в секторах надзвичайних ситуацій, транспорту та зв’язку, а також націлилися на камери спостереження, щоб потенційно інформувати про пересування військ. Він підкреслив, що хоча загальні кібератаки не мали такого масштабного впливу, як передбачалося до вторгнення Росії в Україну, це не пов’язано з відсутністю зусиль з боку Москви.

Реклама Google

Telegram Channel