НАЗК внесло корпорацію Procter&Gamble у список міжнародних спонсорів війни
Компанія продовжує заробляти на ринку рф та робити внесок у держбюджет країни-агресора
Національне агентство з питань запобігання корупції внесло американську корпорацію Procter&Gamble у список міжнародних спонсорів війни, оскільки та продовжує вести бізнес та сплачувати податки на території Росії.
Про це повідомляє пресслужба агентства.
«НАЗК внесло в список міжнародних спонсорів війни американську корпорацію Procter&Gamble (P&G), що, за попередніми підрахунками, сплатила РФ за 2021 рік понад $5 мільйонів», — йдеться у повідомленні.
Як зазначає агентство, зокрема, корпорації належать наступні бренди:
Gillette;
Fairy;
Tide;
Ariel;
Lenor;
Mr. Proper;
Pampers;
Always;
Head & Shoulders;
Pantene;
Old Spice;
Hugo Boss;
Max Factor.
«На жаль, через низький моральний поріг сотні іноземних компаній залишаються працювати на російському ринку, тим самим фінансуючи армію та воєнно-промисловий комплекс держави-агресора», — підкреслив голова НАЗК Олександр Новіков.
«На жаль, через низький моральний поріг сотні іноземних компаній залишаються працювати на російському ринку, тим самим фінансуючи армію та воєнно-промисловий комплекс держави-агресора», — підкреслив голова НАЗК Олександр Новіков.
Він додав, що серед таких компаній, окрім P&G, також вже є OpenWay Group, Danieli, TMS Tankers Ltd., Minerva Marine Inc., Thenamaris Ships Management, Delta Tankers Ltd., Dynacom Tankers Management Ltd., Leroy Merlin, Mondi Group/Mondi PLC, eKassir, Liberian International Ship & Corporate Registry та Bonduelle.
«Вся інформація про їхню діяльність передається міжнародній компанії LSEG і вноситься до бази даних World-Check, аби захистити міжнародну фінансову індустрію від спонсорів російської війни», — підкреслив посадовець.
Повний перелік брендів, які входять до Procter&Gamble, доступний на сайті корпорації.
Що відомо про діяльність Procter&Gamble в Росії
У НАЗК зазначили, що в березні 2022 року компанія заявила про скорочення асортименту на російському ринку, пообіцявши залишити у ньому лише товари для здоров’я та гігієни. При цьому в серпні з’явилася інформація, що компанія припинила вкладати кошти в розвиток бізнесу на території РФ. Однак в агентстві наголошують, що бізнес P&G досі діє та розвивається у Росії — зокрема, продовжують працювати комбінат побутової хімії, що є найбільшим у світі виробником мийних засобів для P&G, а також завод з виготовлення лез та станків для гоління Gillette.
«У такий спосіб компанія продовжує заробляти на ринку РФ та робити внесок у держбюджет країни-агресора. Лише за 2021 компанія сплатила близько $5,2 млн у вигляді податкових надходжень та інших виплат. Також компанія дає робочі місця для близько 2,5 тисяч росіян», — наголошують в НАЗК.
Окрім того, у березні, після заяви про зменшення присутності на російському ринку, компанія на 40% підняла ціни на власні товари у Росії, чим майже повністю компенсувала втрату доходу від скорочення портфеля брендів, зауважує агентство. В НАЗК додали, що, лишаючись в Росії, компанія сприяє мобілізації, оскільки відповідно до нового російського законодавства, корпорації, які працюють в РФ, змушені брати участь у мобілізаційних заходах, сприяти призову співробітників до армії та фінансувати їхнє військове спорядження.
Читайте також: «Україна заборонила вивозити з країни деякі товари: перелік»