Курси НБУ $ 41.23 € 44.77
У Рівному парафія, предстоятель якої «благословив людей на війну», перейшла з упц мп до ПЦУ

Отець Михайло Симонович почав облаштовувати храм Сергія Радонезького власними силами та коштами у 2017 році.

Фото – Суспільне Рівне.

У Рівному парафія, предстоятель якої «благословив людей на війну», перейшла з упц мп до ПЦУ

Вона стала першою в обласному центрі, яка змінила конфесійну підлеглість із часу отримання Україною томосу про автокефалію

У Рівному парафія преподобного Сергія Радонезького перейшла з упц мп до ПЦУ. 

Як інформує Суспільне, релігійна громада у травні провела збори, де одноголосно проголосували за перехід з-під юрисдикції УПЦ МП.

«Ця церква, предстоятель якої порушив всі десять Божих заповідей. Він благословив людей на війну – це недопустимо просто. Патріарх благословив людей на найбільше зло, яке є на білім світі – це є війна», – так казав настоятель парафії отець Михайло для парафіян на служінні.

Настоятель показав книги Апостол та Євангеліє українською мовою. Каже, що не всі радісно відреагували на перехід:

«Багато питань було, а як ми будемо українською служити. Кажу: ми вже будемо в ПЦУ. То хористи одразу повністю, прямо за кілька секунд шуму наробили й одразу за кілька секунд покинули храм. А ті, що залишились, кажуть: «Ну то все – виходить одноголосно».

Церква Сергія Радонезького розташована на Дубенській, 46. Отець Михайло Симонович почав облаштовувати храм власними силами та коштами у 2017 році.

Тоді це було офісне приміщення, каже священник: «Перегородки цегляні розбирали, першим ділом почали мурувати арки. Потім змінили всі вікна на пластикові. Робили монтаж куполів з хрестами».

Настоятель пояснив мотив перейти в ПЦУ так:  «Я можу помилятись, я не закликаю ні туди ні сюди. А буде правильне рішення, коли ви звернетесь до своєї совісті. Включайте логіку, критичне мислення, що відбувається. Я довіряю Вселенському патріарху, який благословив українську націю, дав нам томос і благословив на автокефалію й українську церкву. А патріарху московському хто може вірити? Що він благословив? А він благословив кровопролиття», – говорить Михайло Симонович.

Тим часом речник Рівненської єпархії упц Василь Начев Суспільному повідомив, що планують подавати до суду, адже, за його словами перехід відбувся з порушеннями:

«Це ініціатива була священника, чим він мотивує — це тим, що він багато коштів власних вклав в оренду цього приміщення, відповідно вся мотивація лише в коштах. Вони збирали підписи в жителів цього мікрорайону, там можна і більше підписів назбирати. Це підписалися не люди, які ходили до храму, не члени релігійної громади. Члени релігійної громади не перейшли зі священником. Звичайно, будуть судові справи, бо члени десятки, яка була зареєстрована – вони не виявили цього бажання».

Читайте також на volyn.com.ua:

= «ПЦУ переходить на новий церковний календар»;

= «Предстоятель ПЦУ освятив незвичайні ікони, створені на бронеплитах»;

= «Настоятель віддав ключі мирно: церква на Любомльщині тепер у ПЦУ».

Реклама Google

Telegram Channel