Курси НБУ $ 41.23 € 44.77
Кому можуть вручити повістку прямо на виході з вишу

Держава дає можливість студентам та молодим науковцям (аспірантам і докторантам) безперешкодно здобути освіту.

Фото ілюстративне.

Кому можуть вручити повістку прямо на виході з вишу

В Україні студенти вишів, а також студенти закладів профтехосвіти, передвищої освіти, аспіранти і докторанти мають право на відстрочку від мобілізації. Єдина умова – вони мають навчатися за денною або дуальною формами. Однак вважати себе повністю захищеними від мобілізації студенти не можуть. Є періоди, під час яких їх можуть призвати до війська

В яких випадках студентам можуть вручити повістку на цілком законних підставах, обумовлено в законі «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Про це розповідає Today.

Отже, в Україні всі військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років, які не мають звільнення від призову ні за медичними показаннями, ні за сімейними обставинами, підлягають мобілізації. Водночас, держава дає можливість студентам та молодим науковцям (аспірантам і докторантам) безперешкодно здобути освіту. Під час навчання вони не підлягають призову.

Проте є періоди, під час яких студента можуть призвати до війська. Вони пов'язані із перервами у навчальному процесі. І справа тут не у канікулах. Адже під час канікул студенти на втрачають свого статусу.

Проте є періоди, під час яких студента можуть призвати до війська. Вони пов'язані із перервами у навчальному процесі. І справа тут не у канікулах. Адже під час канікул студенти на втрачають свого статусу.

Інша справа – перехід з одного ступеню навчання на інший. Наприклад, вступ після коледжу в університет, або вступ до магістратури після отримання диплому бакалавра. Те саме стосується й аспірантури і докторантури. Між цими етапами навчання є перерва, коли юнак не має статусу студента.

Наприклад, після отримання диплому бакалавра (зазвичай це буває наприкінці червня – на початку липня) зарахування до магістратури відбувається наприкінці серпня – на початку вересня. Тобто у студента виникає двомісячна пауза, коли він вже не студент бакалаврату і ще не студент магістратури.

От саме у ці два місяці він може потрапити в поле зору ТЦК і отримати повістку у військкомат.

Ще одна підстава для військкомату мати види на студента – його відрахування з навчального закладу. Отже, якщо студент завалив сесію, то вже ніщо не стоїть між ним і призовом до війська. Списки відрахованих студентів дуже швидко передають до ТЦК, а студентський квиток швидко замінюють на повістку.

Читайте також: «Коли затримали Князєва на хабарі у 2,7 млн доларів, до директора НАБУ зателефонував... президент Зеленський».

Реклама Google

Telegram Channel