Курси НБУ $ 36.36 € 39.82
​Як обрати кардіотренажер?

Фото: orbitreki.com.ua.

​Як обрати кардіотренажер?

Підтримка фізичної форми, зміцнення здоров'я, продовження молодості тіла – всі ці завдання можна вирішити за допомогою регулярних занять спортом. Але для того, щоб тренування були ефективними, необхідно правильно вибрати обладнання для їх проведення. Серед багатьох представлених на ринку спорттоварів тренажерів найбільшою популярністю користуються кардіотренажери – бігові доріжки, велотренажери, орбітреки та ін. У цих категоріях представлені моделі з різними характеристиками. Якому оснащенню надати перевагу і на що варто звернути увагу при виборі?

Який тренажер найкращий?

Перше правило вибору хорошого кардіотренажера – індивідуальний підхід. Немає універсального рішення, адже кожен з видів кардіотренажерів допомагає вирішувати різні завдання. 

Бігова доріжка – оптимальний вибір для позбавлення від зайвої ваги, зміцнення мускулатури ніг, розвитку витривалості, поліпшення працездатності серцевої та дихальної системи. У процесі тренувань на біговій доріжці можна бігати та ходити. Ходьба дозволить людям, яким протипоказані великі навантаження, займатися спортом у безпечному темпі. Займатися на біговій доріжці протипоказано людям, які страждають на остеохондроз, сколіоз, різні захворювання ніг і спини. 

Велотренажер допомагає зміцнити м'язи ніг, сідниць, спини, преса. У роботі задіяні підколінні сухожилля, литкові, сідничні м'язи, передня та задня частини стегна. Верхня частина тіла, як правило, у роботі на велотренажері не задіяна. Вертикальні моделі велотренажерів не використовують для тренувань за наявності захворювань хребта. На горизонтальних велотренажерах не можна займатися за наявності аналогічних проблем зі здоров'ям, а також артрозів, варикозів. 

Для тренування м'язів верхньої частини тіла виберіть орбітрек. Цей кардіотренажер має ще одну перевагу – завдяки його конструкції знижується навантаження на суглоби. У роботі на еліпсоїді задіяні глибокі м'язи спини, квадрицепси, литкові м'язи, підколінні сухожилля тощо. При виборі режиму тренування на орбітреку можна зробити акцент на опрацюванні певної групи м'язів.

Яку модель кардіотренажера краще купити 

Визначившись з видом кардіотренажера приступайте до підбору конкретної моделі. Всі перелічені вище варіанти обладнання представлені у трьох основних групах: 
• механічні – коштують недорого, але не забезпечують розширеного функціоналу та різноманітності тренувань, працюють шумно, ривками; 
• магнітні - оптимальний варіант за співвідношенням ціна-функціонал, працює тихо, наділені розширеними функціональними можливостями; 
• електромагнітні - сучасні тренажери з великим набором функцій, плавним ходом, безшумною роботою, інноваційним керуванням. 
Зверніть увагу на наявність та тип дисплея. На екран сучасних кардіотренажерів виводиться інформація про основні показники тренування, у тому числі про швидкість руху, подолану дистанцію, витрачені калорії, частоту пульсу та ін. 

Важливий критерій підбору тренажера – величина та вага маховика. У більшості моделей орбітреків і велотренажерів він розташований ззаду, що забезпечує більшу стійкість обладнання. Маховик, розташований у передній частині, дозволяє зробити конструкцію компактною. Останнім часом більшої популярності набули моделі з центральним розташуванням махового колеса – компактні, функціональні, стійкі. Чим більша вага маховика – тим стійкішим і надійнішим буде тренажер. Від ваги залежить і рівень навантаження, яке може забезпечити обладнання. 

При виборі орбітрека необхідно враховувати довжину кроку (Q-фактор). Вона безпосередньо залежить від зросту користувача. Для підбору пристроїв за Q-фактором можна скористатися таблицями, доступними в Інтернеті. Правильно підібрана довжина кроку забезпечує збалансований розподіл навантаження на м’язи та підвищує ефективність тренувань. 

Зверніть увагу на граничну вагу користувача, яку здатний витримати тренажер без втрати функціональності. Для розрахунку оптимальних характеристик обладнання додайте до ваги 20 кг. Багато домашніх кардіотренажерів розраховані на вагу до 100 кг, тоді як професійні моделі можуть використовувати спортсмени з масою тіла до 200 кг.

Висновки 

При виборі кардіотренажера спочатку слід визначитися з видом обладнання. Серед лідерів – орбітреки, бігові доріжки та велотренажери. Вони допомагають вирішити різні завдання та спрямовані на роботу різних груп м’язів. Універсальним рішенням для розвитку фізичної форми та зміцнення здоров’я вважається орбітрек. Велотренажер та бігова доріжка допоможуть опрацювати м’язи нижньої частини тіла та розвинути витривалість. У пошуку сучасних функціональних рішень зверніть увагу на електромагнітні моделі обладнання. Вибирати характеристики пристроїв слід з урахуванням параметрів тіла та поставлених спортивних завдань. 

Telegram Channel